MorTilki.Com

Tesla Model 3 Avrupa Satış Rakamları Audi, BMW ve Mercedes’i Geride Bıraktı

Tesla Model 3 Avrupa Satış Rakamları Audi, BMW ve Mercedes’i Geride Bıraktı

Tesla‘nın kompakt sınıfta olan ve orta sınıf otomobil tüketicilerin tercih ettiği Tesla Model 3, 2019 Mart ayında açıklanan 15.755 satış adedi ile aynı sınıfta yer alan ünlü Avrupa otomobil markaları Mercedes C, BMW 3 ve Audi A4 gibi rakiplerini geride bırakmayı başardı.

Şirket içindeki bazı sorunlar sebebiyle Avrupa pazarında geç satışına başlanan Model 3, beklentilerin üzerinde satış rakamlarına imza attı.

Tamamen elektrik enerjisi ile çalışan Tesla Model 3‘ün, Avrupa pazarında %29’luk bir satış rakamı etmesi ileriye dönük olarak olarak diğer otomobil üreticilerinin de, elektrikli otomobil üretimlerine ağırlık vermesine neden olabilir.

Üstelik Model 3 henüz Avrupa’nın her bölgesinde satışa sunulmuş değil. Elektrikli araçların en çok tercih edildiği İngiltere‘de ise önümüzdeki aylarda satışa sunulması beklenmekte.

 

Beklenenin üzerinde talep gören Model 3, diğer Tesla modellerine olan rağbeti düşürmüş durumda. Avrupa’daki Model S satış rakamları %72, suv modeli olan Model X ise %52 oranında düşüş yaşadı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ