MorTilki.Com

Volkswagen’den Şok Karar! Türkiye’de Fabrika Kurma Kararı Ertelendi

Volkswagen’den Şok Karar! Türkiye’de Fabrika Kurma Kararı Ertelendi

Ağustos ayının son günlerinde kesinleşen Volkswagen’in Türkiye’de fabrika kurma kararı, Almanya’nın önde gelen ekonomi gazetesi Handelsblatt’ın haberine göre ertelendi. Söz konusu haberde otomobil devinin imaj kaybından çekindiği için bu kararı aldığı belirtildi.

Handelsblatt isimli gazetede yayımlanan haberde, Volkswagen firmasının Türkiye’de yeni fabrika kurma kararının, Suriye’ye yönelik başlatılan askeri operasyon nedeniyle ertelendiği açıklandı.

Avrupa’nın önde gelen otomobil şirketlerinden Volkswagen, düşük maliyet ve daha yüksek ciro gibi avantajları nedeniyle yeni kurulacak olan fabrikası için Türkiye’yi belirlemişti. Gazetenin şirket yönetimindeki kaynaklardan aldığını belirttiği haberde; Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusunda başlattığı askeri harekat nedeniyle kararın değiştirildiği “Bu koşullar altında Türkiye için oylama yapılamayacağı” kararının öne çıktığı belirtildi.

“Volkswagen: Durumu Endişeyle İzliyoruz”

Türkiye’ye yönelik fabrika yatırımı için bir milyar euro’dan fazla bir yatırım planında olan Volkswagen, ilerideki koşulların net olmaması ve yaşanabilecek imaj kaybından dolayı bu erteleme kararını aldığını duyurdu. 

Şirke yetkilileri gazeteye yaptıkları açıklamada, kurulacak yeni fabrikanın yeri ile ilgili kararın ertelendiğini ve durumu endişe ile izlediklerini belirtti.

Alman gazetesinin yaptığı haberin devamında; firmanın Passat ve Superb gibi modelleri için daha önce Türkiye’de üretim kararı alındığı ve bu karardan vazgeçmek istemedikleri kaydedildi. Aynı zaman şirket yetkililerinin söz konusu yeni fabrika için henüz yeni bir yer arayışı içinde olmadıkları da bildirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ