MorTilki.Com

2020 Mercedes-Benz GLS, Çölde Gösterdiği Performans İle İzleyenleri Hayran Bıraktı

2020 Mercedes-Benz GLS, Çölde Gösterdiği Performans İle İzleyenleri Hayran Bıraktı

Alman otomobil devi Mercedes tarafından üretilen son model Mercedes-Benz GLS, çöl koşullarında test edildi ve izleyenleri mest etti. Mercedes-Benz GLS modeli, üstün teknolojik özellikleri sayesinde en gelişmiş SUV modelleri arasında yer alıyor.

Yeni modellere eklenen verimli motor seçenekleri, yeni görünümü, Aktif Gövde Kontrol sistemi gibi özellikleri ile ilgi çekiyor. Araçta bulunan teknolojik süspansiyon sistemi yolu tarayarak otomatik olarak yol şartlarına göre şekil almakta. Süspansiyon sisteminin etkileyici diğer bir özelliği de, aracın çamur, kum ve taşlık alanlarda sıkıştığı zaman sıçrayarak kendini kurtarması.

Bu teknoloji ilk olarak Mercedes-Benz GLS modellerinde kullanılmış olmasa da, bu kadar büyük ve geniş ölçülere sahip bir aracın saplandığı yerden sıçrayarak kendini kurtarması alışagelmedik bir görüntü.

2020 yeni GLS SUV modeli iki motor seçeneği ile satılacak. İlk motor seçeneği GLS 450, 3.0 litrelik 6 silindir ve 365 beygir güce sahip. İkinci motor seçeneği olan GLS 580, 4.0 litrelik V8 motora sahip ve 490 beygir gücünde.

GLS modelinin her iki motor seçeneğinde 9 ileri otomatik şanzıman ile birlikte 4Matic dört çeker sistemi sunuluyor. Aracın 0-100 km/s hızlanma süreleri; GLS 450 versiyonu 5.9 saniye, GLS 580 versiyonu ise 5.2 saniye şeklinde. Her iki motor seçeneğinin maksimum hızı 210 km/s olarak sınırlandırılmış.

2020 Mercedes-Benz GLS’nin Çöl Performansı Videosu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ