MorTilki.Com

Yeni Renault Clio Euro NCAP Testlerinde Başarılı Sonuçlar Elde Etti

Yeni Renault Clio Euro NCAP Testlerinde Başarılı Sonuçlar Elde Etti

Türkiye yollarında sıkça görmeye alışkın olduğumuz otomobillerden Renault Clio, 2019 modeli ile Euro NCAP testlerinde dahil oldu. Farklı kaza senaryoları ile test edilen 2019 Renault Clio modeli, test sonuçlarından 5 yıldız alarak başarılı bir sonuç elde etmiş oldu.

 

Euro NCAP kurumu, dünya piyasasında satışa sunulan araçların güvenlik özellikleri konusunda çeşitli testler gerçekleştirerek, kaza anında otomobillerin ne kadar güvenilir olduğunu tüketiciler ile paylaşan bir kuruluştur.

Euro NCAP tarafından yapılan testlerde 2019 model Renault Clio’nun, yüksek donanımlara sahip bir modeli kullanılmış.

Yapılan güvenlik testinin sonuçları ise şu şekilde;

Yetişkin yolcuların güvenliği alanındaki başarısı %96,

Çocukların güvenliği alanındaki başarısı %89,

Otomobilde kullanılan güvenlik yardımcısı donanımların başarısı ise %75 oranında başarı elde etmiş.

Çıkan sonuçlara göre Renault Clio güvenlik konusunda gayet iyi iş çıkarmış diyebiliriz.

Renault markasının en çok tercih edilen modellerinden birisi olan Clio’nun başarısının nedeni; Nissan, Mitsubishi ve Renault firmalarının ortak çalışması diyebiliriz. Saydığımız bu otomobil şirketleri büyük uğraşlar sonucu elde ettikleri özellikleri yeni çıkan araçlarda ortak olarak kullanmakta. Aralarında anlaşma sağlayan bu otomobil üreticileri, geleceğe yönelik ortak yatırımlar kurmaya devam etmekte. Ortaklık kuran güçlü otomobil firmaları, 2020 yılına kadar 4 milyon yeni otomobilin üretileceği, 15 yeni otomobil fabrikası daha kurmayı hedeflemekte.

Türkiye yollarında önümüzdeki günlerde görmeye başlayacağımız, 2019 model Renault Clio’nun Euro NCAP test sonuçlarını aşağıdaki videodan görebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ