MorTilki.Com

Toyota Yaris’in B-SUV Versiyonu: Yaris Cross Tanıtıldı

Toyota Yaris’in B-SUV Versiyonu: Yaris Cross Tanıtıldı

Toyota, Avrupa pazarında yüksek satış rakamlarına ulaşan Yaris’in yerden daha yüksek ve dört çeker B-SUV versiyonunu duyurdu. 2021 yılının ikinci yarısında yollarda olması planlanan Yaris Cross, dinamik tasarımı ve hibrit motor seçeneğiyle ön plana çıkıyor.

Şirketin Avrupa ve Japon mühendis grubunun ortak çalışmaları ile tasarlanan B-SUV segmentindeki Yaris Cross, markanın RAV4 modeliyle bazı benzerlikler taşıyor.

Yaris Cross’un ızgara ve far bölümlerinde kullanılan elmas motifleri ve yerden yüksek tasarımı, aracın normal Yaris modelinden ayırt edilebilmesini sağlayan önemli detaylardan.

Kardeşi Yaris gibi Fransa’daki Toyota fabrikasında üretilmesi planlanan yeni Yaris Cross,  4.180 mm uzunluk, 1.765 mm genişlik, 1.560 mm yükseklik ve 2.560 mm aks aralığı ölçüleriyle gelecek.

Yaris Cross, katlanabilir arka koltukları sayesinde kullanıcısına daha geniş bir bagaj hacmi ve iç mekan sunuyor. Bagaj bölümündeki diğer bir avantaj ise zemin yüksekliğinin isteğe göre ayarlanabilir olması.

Toyota Yaris Cross, iki farklı motor seçeneğiyle satın alınabilecek. İlk seçenek; 1.5 litre hacmindeki üç silindirli benzinli motor ve elektrikli hibrit ünite kombinasyonu. Bu seçenekte dört tekerlekten çekiş sistemi bulunuyor.

Araç, aynı zamanda 1.5 litre hacmindeki 3 silindirli benzinli motor seçeneğiyle de alınabilecek. Bu ünitenin Yaris hatchback versiyonunda da kullanıldığını hatırlatmakta fayda var.

Yaris Cross, 2021 yılı itibariyle Avrupa’da yollarda olacak. Yıllık olarak 150 bin araç üretmeyi hedefleyen Toyota, bu modeliyle Nissan Juke, Ford Puma ve Renault Captur gibi aynı sınıftaki rakipleriyle yarışacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ