MorTilki.Com

1126 Kilometre Menzilli ve 1500 Beygir Elektrikli SUV: Triton Model H

1126 Kilometre Menzilli ve 1500 Beygir Elektrikli SUV: Triton Model H

Elektrikli otomobil pazarındaki rekabet, bu yarışa yeni katılan firmalarla birlikte her geçen gün bir adım daha ileri taşınıyor. Daha önce adını pek duymadığımız Triton isimli üretici, 1.500 beygir güç üretebilen ve 1126 km gibi yüksek menzil kapasitesine sahip Model H adlı elektrikli SUV modelini duyurdu.

Amerika merkezli Triton, Cadillac esintileri taşıyan yeni SUV modeliyle elektrikli araç sektörüne ilk adımını attığını açıkladı. Tasarım görselleri geride bıraktığımız gün paylaşılan araç, heybetli yapısı ve iddialı özellikleriyle ilk günden otomobil tutkunlarının dikkatini çekmeyi başardı.

200 kWh elektrik bataryasında 1.500 beygir güç elde edecek Model H, Triton’un ilk elektrikli araç deneyimi olacak. Tasarım ve geliştirme aşamaları bir yılı aşkın bir süredir devam ettiği belirtilen SUV, oldukça büyük ve yüksek ağırlığa sahip olmasına rağmen 0’dan 100 km hıza sadece 2.9 saniyede ulaşabiliyor.

Model H’nin diğer iddialı özelliklerinden biri diğeri ise tam dolu bataryası ile 700 mil (1126 kilometre) yol gidebilecek olması. Şirket, üretim aşamasına önümüzdeki yıl geçilmesi planlanan aracın, aynı zamanda 7 ton çekme kapasiteli olacağını iddia ediyor.

Markanın CEO’su Himanshu Patel, Model H ile ilgili tüm detayların ilerleyen günlerde açıklanacağını belirtti. 8 yetişkin yolcunun rahat bir şekilde yolculuk edebileceği şekilde tasarlanan SUV, 5689 mm uzunluk, 2057 mm genişlik ve 1879 mm yüksekliğe sahip.

Marka, ABD’nin New Jersey eyaletinde kurulan tesiste üretilecek Triton Model H için ön siparişlerin açıldığını duyurdu. Aracı almayı düşünenler, 5.000 dolar depozito ödeyerek bazı avantajlardan yararlanabilecek. Şirket yetkilisi, ön ödeme yapan ilk 100 müşterinin aracın Founder’s Edition isimli özel donanımlı modeline sahip olabileceğini ve Model H’nin satış fiyatının ise 140 bin dolar olacağını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ