MorTilki.Com

Mercedes Benz’in Yeni Nesil Suv Aracı GLB 2020 Yılında Geliyor

Mercedes Benz’in Yeni Nesil Suv Aracı GLB 2020 Yılında Geliyor

2019 Eylül ayında ilk tanıtımının Almanya’da yapıması kararlaştırılan Mercedes Benz ailesinin yeni aracı GLB, 2020 yılında çıkması muhtemel araçlar listesinde yerini aldı. 7 Kişilik iç hacmi ve şık tasarımıyla türündeki en iddialı grupların arasında yerini alan Mercedes Benz GLB, MFA mimarisini kullacak.

7 Kişilik diğer suv rakiplerinde olduğu gibi GLB’de de arka koltuklar istenildiği takdirde yatırılarak geniş bir alan ortaya çıkarılabiliyor. Mercedes Benz GLB 500 Litre bagaj hacmi sunarken ilk sıra koltukların kapanmasıyla bu alan 560 Litreye, diğer koltuk sıralarınında kapatılmasıylada 1800 litreye kadar ulaşıyor. Ayrıca arka sıra koltuklarda bacak mesafesini ayarlayabilmek için ön ve arkaya kaydırılabilecek.

4 silindirli turbo şarjlı özelliği olan araç, 163 Hp GLB 200 benzinli versiyonu ile başlangıç paketini oluşturacak. GLB 220 ve GLB 250 Mercedes Benz’in diğer benzinli versiyonlarını oluştururken 116 Hp GLB 180 d ve 190 Hp GLB 220 d aracın dizel versiyonundaki temsilcileri. Araç dört çeker, sekiz ileri çift kavramalı şanzımanı ve dört silindirli motoruyla beklentileri karşılayacağa benziyor.

Mercedes Benz’in yeni nesil suv’u, deri döşemeli 7 koltuğu, teknolojiyle donatılmış kokpiti, ceviz ağacından ahşap döşemeleri ve özel tutma kollarıyla albenisi yüksek bir araç.

Mercedes yeni suvu GLB’yi, üstten monteli LED sis farları, ön tamponun altında bulunan krom şerit ve agresif görünümlü 17 inç arazi lastikleri gibi dış mekan unsurlarıyla donattı. Zorlu arazi koşullarınada uyum sağlayabilen aracın uzun, geniş bir görünümü var. GLB siyah tavan raylarıyla birlikte satışa sunulacak.

Mercedes Benz GLB Hangi araçlarla rekabet edecek?

BMW X3, Audi Q5, Lincolln Corsair, Land Rover Range Rover, Lexus NX 300 Mercedes Benz GLB’nin yarışacağı rakipleri arasında.

Aracın üretimi Çin ve Meksika’da yapılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ