MorTilki.Com

Mart Ayında Tanıtılacak Yeni Volkswagen Golf GTD, Dünyanın En Çevreci Dizel Motoruyla Gelecek

Mart Ayında Tanıtılacak Yeni Volkswagen Golf GTD, Dünyanın En Çevreci Dizel Motoruyla Gelecek

Avrupalı otomobil üreticileri, son dönemlerde dizel otomobillere yönelik ağır emisyon yaptırımları nedeniyle diğer alternatiflere yöneliyor. Volkswagen, uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve dünyanın en çevreci içten yanmalı motoru olarak gösterdiği yeni üniteyi, önümüzdeki ay Cenevre Otomobil Fuarında tanıtacağı 2020 Golf GTD modelinde kullanacak.

Otomobil meraklarının heyecanla beklediği Yeni Golf GTD’ye ait bütün detaylar, Mart ayında İsviçre’de düzenlenecek etkinlikte gün yüzüne çıkacak. Alman otomotiv devi Volkswagen, yayınladığı bir video ile aracın motor teknolojisi hakkında önemli ipuçları verdi.

Markanın en çok tutulan modellerinden Golf, göz dolduran tasarımı ve özellikleriyle geçtiğimiz yıl tanıtılmıştı. Bu aracın performans odaklı modeli olan sekizinci nesil Golf GTD, çok yakında meraklılarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Bir basın bildirisi yayımlayan Volkswagen, aracın tasarımı ve verimliliğine dair bazı bilgiler paylaştı.

Söz konusu paylaşıma göre; 2020 yeni Golf GTD’nin dizel ünitesi, şimdiye dek üretilen Golf modellerine kıyasla en güçlü ve en çevreci TDI motor unvanına sahip olacak. Ünitenin geliştiricileri tarafından dünyanın en temiz içten yanmalı motorlarından birisi olarak gösterilen dizel ünite, “Twin dozing” olarak adlandırılıyor.

Twin dozing isimli motor teknolojisinde kullanılan çift katalizör sistemi, bu tür TDI motorlardaki yüksek NOx salımını %80 oranında azaltıyor. Dizel motorların neden olduğu hava kirliliğini azaltmak için araçlarda kullanılan AdBlue isimli sıvı, tek katalizör yerine her ikisine de aktarılarak zararlı salınım oranı en düşük seviyeye çekiliyor. Şirket yetkilileri, bu işleyişin dizel motorları çok daha çevreci bir hale getirdiğini savunuyor.

Volkswagen Golf GTD modelinin diğer ayrıntıları hakkında henüz bir bilgi paylaşılmadı. Geride bıraktığımız günlerde aracın performansına ilişkin bazı veriler ortaya çıkmıştı. Resmi olmayan bilgilere göre; otomobil bu çevre dostu motorla birlikte 200 beygir güce sahip olacak. Twin dozing adlı dizel ünitenin işleyişiyle ilgili daha fazla bilgiye aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ