MorTilki.Com

Araç Alım Satımında Noterde Taşıt Takas Sistemi Başlıyor! Takasbank Nedir?

Araç Alım Satımında Noterde Taşıt Takas Sistemi Başlıyor! Takasbank Nedir?

Noterde araç alış ve satışlarında yüksek miktarda nakit para taşınması, sahte para ve güven gibi önemli sorunları ortadan kaldırmak için geliştirilen “Taşıt Takas Sistemi” uygulaması, 3 Şubat 2020 tarihinden itibaren kullanıma sunuluyor. Otomobil alıcı ve satıcılarının güvenliğini sağlayan Taşıt Takas Uygulaması Takasbank nedir?

Takas ve Saklama Bankası, noterlerde gerçekleşen alış ve satış işlemleri sırasında kullanılacak Taşıt Takas Sistemi’ni resmi olarak duyurdu. Geliştirilen güvenli ödeme sistemi, cep telefonuna yüklenecek bir uygulama veya internet sitesinden oluşturulacak hesapla kullanılabilecek.

Takasbank Taşıt Takas Sistemi Nedir?

Takasbank uygulaması, taşıt mülkiyetinin el değiştirmesi esnasında ödenen tutarda meydana gelebilecek olası sorunların önlenmesini amaçlıyor. Sistem, nakit taşıma riski sonucu doğabilecek hırsızlık ve güven sorununu önleyen düşük maliyetli bir uygulama olarak özetlenebilir.

İşlem Ücreti 15 TL Olarak Belirlendi

Takasbank Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Elibol, konuyla ilgili bir açıklama yaparak yakında hizmete girecek uygulama hakkında merak edilenleri paylaştı. Elibol, www.tasittakas.com.tr ve geliştirilen mobil uygulamayı kullanılarak erişilebilen Takas Sistemi’nin, 15 liralık bir işlem bedeliyle araç alım satımı yapanlara birçok kolaylık sağlayacağını söyledi.

Uygulama, Birçok Riski Ortadan Kaldıracak

Titizlikle yürütülen geliştirme sürecinin sona erdiği ve sistemin şuan hazır olduğunu söyleyen Elibol, Taşıt Takas Sistemi’nin 3 Şubat 2020 tarihinde kullanıma sunulmasıyla, satıcıdan alınan paranın sahte çıkması veya paranın çalınması gibi risklerin ortadan kalkacağını ifade etti. Araç satış bedelinin, noterde gerçekleşen işlemin hemen ardından kayıt sırasında belirtilen hesaba EFT ile gönderildiğini söyleyen Elibol, sistemi herkesin kullanması için maliyetlerin düşük tutulduğunu açıkladı.

MorTilki.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ