MorTilki.Com

Volkswagen, 82 Yıllık Klasiği Olan Vosvos’u Tarihe Gömdü

Volkswagen, 82 Yıllık Klasiği Olan Vosvos’u Tarihe Gömdü

İlk olarak 1938 yılında üretilen Volkswagen’in klasikleşen otomobili ”Vosvos” (Tosbağa) artık üretilmeyecek. Geçtiğimiz aylarda vosvos (Beetle) modelinin sonlandırıldığını açıklayan Alman otomotiv devi, paylaştığı bir video ile 82 yıllık klasiğine veda etti.

Türkiye’ye fabrika kurup kurmayacağı bir türlü netleşmeyen Alman otomotiv devi Volkswagen, 2019 yılı içinde birçok yeniliğe imza attı. Bunların için en dikkat çekeni ise şüphesiz markanın ilk elektrikli otomobili ID.3 oldu. Sürekli yenilikçi bir politika izleyen marka, ayrıca 82 yıllık klasikleşmiş yol arkadaşını da tarihe gömme kararı aldı. Yapılan açıklamayla, Beetle model aracın artık üretilmeyeceği tüm dünyaya duyuruldu.

Dünyanın en uzun süre seri üretimde kalan aracı olarak bilinen Volkswagen‘in klasiği Beetle modeli toplamda 22 milyon civarında üretildi. İlk olarak 1938 yılında piyasaya sürülen otomobili, Macar asıllı bir öğrenci olan henüz 18 yaşındaki bir genç tasarlamıştı.

Sürekli yenilikçi bir politika izleyerek eskiye sünger çeken Volkswagen, YouTube üzerinden paylaştığı kısa bir video ile ”tosbağa” modeline veda etti. Bir buçuk dakikalık söz konusu video, küçük bir çocuğun hayatına giren Vosvos modeli ile başlıyor. Çocukluktan yaşlılık dönemine kadar her zaman sahibine eşlik eden vosvos, herkesin veda ettiği bir temayla gökyüzüne yükseliyor. Videonun son saniyelerinde ise Volkswagen’in ilk elektrikli aracı ID.3’ün görseline yer veriliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ