MorTilki.Com

Yerli Otomobilin Ön Sipariş Hazırlıkları Başlıyor! Ön Sipariş Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Yerli Otomobilin Ön Sipariş Hazırlıkları Başlıyor! Ön Sipariş Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Geride bıraktığımız günlerde düzenlenen görkemli bir etkinlikle tanıtılan yerli otomobil modelleri, 2022 yılında üretilecek olmasına rağmen birçok kurum ve kişi tarafından ön sipariş yöntemi desteklenmişti. Ön sipariş sürecinin ve ödenecek tutarın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin yapacağı çalışmaların ardından netlik kazanacağı belirtildi.

 
Tanıtım etkinliği sonrası yerli otomobili ilk defa kullanan Cumhurbaşkanı, ön sipariş aşamasının bir an önce tamamlanmasının gerektiğini ve ilk siparişi şahsının vereceğini açıklamıştı. Projenin başındaki isimlerden Gürcan Karakaş, ön siparişlerin araç fabrikasının hazırlıkları yapıldıktan sonra alınmaya başlayacağını belirtmişti.

Ön Sipariş Aşaması, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Tarafından Başlatılacak

Birçok resmi kurum, yayımladıkları basın bildiriyle çok sayıda yerli elektrikli otomobile talip olduklarını açıklamışlardı. Projenin ön sipariş aşaması, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yürütülen bir süreçten sonra başlayacak. Dünyada birçok otomobil firmasının da uyguladığı ön sipariş yöntemi, sürecin ilerleyişinde üreticiye maddi ve manevi konularda önemli bir katkı sağlıyor.

TOBB, Türkiye’nin birçok noktasında bulunan merkezleriyle koordinasyon kurarak, alınacak siparişlerin düzenli bir şekilde işleyişini sağlamayı amaçlıyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, ilerleyen günlerde bütün il ve ilçelerde bulunan oda ve borsalara ön ödeme konusunda bir bildiri gönderecek.

Ön Sipariş İçin Ne Kadar Ödenmesi Gerekecek?

Henüz ön sipariş tutarı ile ilgili resmi bir duyuru yapılamasa da söz konusu ödeme miktarının 30 veya 40 bin TL arasında olacağı ifade ediliyor. Yapılan bu ödemeler, yerli otomobil fabrikası kurulduktan sonra açılacak bir hesaba aktarılacak. Bu hesapta biriken tutarın yerli otomobil projesine finansal açıdan katkı sağlayacağı düşünülüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ