MorTilki.Com

Yerli Otomobilin Logosu Ortaya Çıktı – Yerli Otomobil Nerede ve Saat Kaçta Tanıtılacak?

Yerli Otomobilin Logosu Ortaya Çıktı – Yerli Otomobil Nerede ve Saat Kaçta Tanıtılacak?

Yerli otomobilin tanıtılmasına sadece saatler kaldı. TOGG, tanıtımı merakla beklenen yerli elektrikli otomobil hakkında sosyal medya hesaplarından önemli ipuçları paylaşmaya devam ediyor. Yetkililer tarafından yayınlanan videoda, yerli otomobilin logosunun görüntüleri ilk defa ortaya çıktı.

TOGG, Türkiye’nin Otomobili isimli Twitter hesabıyla yerli otomobilin iç mekan görüntüsünü öğlen saatlerinde paylaşmıştı. Bu paylaşımda “Saat 19.23’te yine buluşalım.” şeklinde bir ifade kullanılmıştı. Belirtilen saatte, yerli otomobilin test edildiği video kamuflajlı olarak yayımlandı.

Söz konusu videoda, otomobilin dış tasarımı kamuflajla gizlendiği için tasarımın detayları net bir şekilde görünmüyor. Ancak iç kısımdaki bir detay dikkatlerden kaçmadı. Aracın direksiyonunda bulunan yerli otomobillerde kullanılacak logo net bir şekilde görülebiliyor. Direksiyonun orta kısmında T ve G harflerinden bir araya gelen yuvarlak bir logo bulunuyor.

Türkiye’nin Yerli Otomobili, Ne Zaman ve Nerede Tanıtılacak?

TOGG’u ifade eden bu logonun 2022’de üretilecek araçlarda kullanılıp kullanılmayacağı kesinleşmiş değil. Tamamen elektrik enerjisiyle çalışan C-SUV sınıfındaki yerli otomobil, 27 Aralık Cuma günü saat 14.30‘da tanıtılacak. Aracın bütün detayları ve kesinleşmiş logosu, belirtilen tarihte yapılacak tanıtım etkinliğinde netleşecek.

Yerli otomobilin prototip modellerinin ilk test sürüşü, Osmangazi Köprüsü‘nde gerçekleşecek. Testte iki prototip model kullanılacak. Aracın ilk sunumu ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Gebze‘de yapılacak.

Tanıtım etkinliğinde, SUV modelin haricinde ileriki dönemde üretilmesi planlanan sedan otomobilin görüntülerinin de paylaşılacağı söyleniyor. Kurulacak tesislerde ilk etapta üretilmesi hedeflenen araçların C-SUV modelleri olduğu belirtilmişti. Yerli sedan otomobilin sadece tasarımı ve özellikleri hakkında ipuçlarının paylaşılacağı konuşuluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ