MorTilki.Com

Rusya’nın En Ucuz SUV Aracı: 2020 Lada Niva Tanıtıldı! Yeni Lada 4×4 Özellikleri

Rusya’nın En Ucuz SUV Aracı: 2020 Lada Niva Tanıtıldı! Yeni Lada 4×4 Özellikleri

1963 yılından bu yana faaliyet gösteren Rus otomobil markası Lada, en çok satılan SUV modeli Niva’yı yeniledi. Tasarım konusunda yıllardır aynı çizgide devam eden üretici, Moskova’da tanıtımını yaptığı 2020 Lada Niva modeliyle yine kullanıcısını şaşırtamadı.

İlk olarak 1977 yılında üretilmeye başlayan Lada Niva, 43 yıllık akıllara kazınan tasarımından ödün vermiyor. Geçtiğimiz gün tanıtımı gerçekleşen 2020 Lada Niva, Rusya’nın en ucuz SUV aracı unvanını elinde bulunduruyor.

Aracın 2020 versiyonu artık Lada 4×4 adıyla satılacak. Farklı versiyonlarla müşterilere sunulan SUV’un Urban modelinin dış tasarımına değişen tek şey, tampon kısmına yeni eklenen sis farları oldu. 2020 Lada Niva’nın iç tasarımında ise kullanıcıyı memnun edebilecek bazı önemli değişikler bulunuyor. 

Markanın otomobil versiyonu olan Granta FL modelinde kullanılan gösterge paneli, artık yeni Lada Niva modellerinde de bulunuyor. Isıtma ünitesi güçlendirilen aracın klima kontrolleri daha işlevsel bir hale gelmiş ve  hava menfezleri de genişletilmiş.

Tavan aydınlatma kontrollerinin bulunduğu bölmeye, GLONASS adı verilen acil müdahale sisteminin kontrol düğmesi eklenmiş. Aracın koltukları da önceki modellere nazaran daha işlevsel ve konforlu bir hale gelmiş. Birçok kullanıcının şikayet ettiği küçük torpido bölmesi de artık daha geniş.

Yeni Lada Niva, bir önceki modeliyle aynı motoru kullanıyor. Motorun özelliklerine kısaca değinmek gerekirse; 1.7 litrelik atmosferik motor, 83 bg güç ve 129 nm tork üretebiliyor. Araçta 4×4 deneyimi sunan 5 ileri manuel şanzıman sistemi standart olarak sunuluyor. Maksimum 142 km/s hıza çıkabilen 2020 Lada Niva, 100 kilometrede ortalama 9.9 litre yakıt tüketiyor.

Geçtiğimiz yıl ülkemizde yaklaşık 98 bin TL’ye satışa sunulan Lada Niva, motor hacmi nedeniyle yüksek vergi dilimine takılmış ve beklenilen ilgiyi görmemişti. Tanıtımı yeni yapılan 2020 Lada Niva modelinin fiyatı ise henüz netlik kazanmış değil. Aracın fiyatının önümüzdeki süreçte açıklanacağı belirtildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ