MorTilki.Com

Tamamen Elektrikle Çalışan Lexus UX 300e, 2020’de Yollarda Olacak

Tamamen Elektrikle Çalışan Lexus UX 300e, 2020’de Yollarda Olacak

Ürettiği lüks hibrit otomobillerle piyasada geniş paya sahip olan Japon otomotiv devi Lexus, tamamen elektrik enerjisiyle yol alabilen ilk aracı olan UX 300e modelini tanıttı.

Çin’de düzenlenen Guangzhou Uluslararası Otomobil Fuarı‘ında görücüye çıkan UX 300e, otomobil eleştirmenlerinden güzel notlar almayı başardı.

Lexus Elektrikleniyor” sloganıyla elektrikli araç piyasasına giriş yapan otomobil, Lexus logolu ilk elektrikli model unvanına sahip. Özellikle Amerika’daki satış başarısıyla dikkatleri üzerine çeken Japon üretici, sadece hibrit motorlu araçlar üretmesine rağmen global pazarda 1.6 milyonluk satış rakamına ulaşmayı başardı.

UX 300e adını verdiği elektrikli otomobille pazara iddialı bir giriş yapan Lexus, üstün Japon teknolojisini ürettiği araçlara yansıtacak. Hibrit araç üretimi sırasında kazandığı tecrübe sayesinde yola emin adımlarla çıkan şirket, tamamen elektrikli otomobil yarışında ben de varım dedi.

Yüzde 100 elektrikle çalışan UX 300e modeli, sürücüye üstün bir güç ve benzersiz bir konfor deneyimi yaşatmayı amaçlıyor. Aracın bataryası tamamen doldurulduğunda 400 kilometre yol gidebiliyor.

2020 yılının ilk çeyreğinde Çin ve Avrupa ülkelerinde aynı anda satışa çıkacak olan araç, yeni teknolojilerle donatılmış özelliklere sahip. UX 300e için özel üretilen mobil uygulama, otomobilin birçok özelliğine kolaylıkla erişim imkanı sunuyor.

Lexus UX 300e Modelinin Tanıtım Videosu:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ