MorTilki.Com

Tesla Cybertruck, Tüm Eleştirilere Rağmen Kısa Sürede 250 Binden Fazla Sipariş Aldı

Tesla Cybertruck, Tüm Eleştirilere Rağmen Kısa Sürede 250 Binden Fazla Sipariş Aldı

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Tesla’nın sıradışı tasarıma sahip pick-up modeli Cybertruck, birçok kişi tarafından acımasız şekilde eleştirilmesine rağmen rekor bir ön sipariş rakamına ulaştı.

Elon Musk‘un sahip olduğu Tesla şirketi, ürettiği elektrik enerjisi ile çalışan otomobillerle kısa sürede dünya pazarında geniş bir pay sahibi oldu. Elektrikli araç denilince akla ilk gelen üreticilerden Tesla, alışagelmişin dışında özellik ve tasarımıyla yeni bir araç tanıtmıştı. Tanıtımı yapılan Cybertruck, özelliklerinden daha çok sosyal medyada yapılan olumsuz eleştirilerle ön plana çıktı.

Tesla Cybertruck, tüm bu eleştirilere rağmen ilk günden 146 bin ön sipariş almayı başarmıştı. Yenilikçi ve aerodinamik bir kasa ile üretilen araç, sağlamlığı ve uzun menzilli elektrikli motoruyla bazı kesimlerin ilgisini çekmeyi başarmıştı. Şirketin kurucusu Elon Musk tarafından paylaşılan son verilere göre, araç 250 bini aşkın kişi tarafından rezerve edilmiş.

Tanıtımının üzerinden henüz bir hafta geçmeden ulaşılan bu rakam, Elon Musk’u bile şaşırttı. Söz konusu rakamlar, 2022 yılında kullanıma sunulacak olan araç için 100 dolar karşılığında verilen ön rezervasyonları kapsıyor.

Henüz üretimine bile başlanmamış bir aracın kısa sürede 250 bin kişi tarafından satın alınmasının, şirket yetkilileri için müthiş bir motivasyon olduğu belirten Musk, Cybertruck sahibi olmak için ön sipariş verenlerin %42’sinin çift motorlu versiyon, %41’lik bir kısmının üç motorlu, %17’lik bölümün ise tek motorlu versiyon için sipariş verdiğini açıkladı.

Aracın tanıtımı için düzenlenen etkinlikte, Cybertruck modelinin özelliklerini bizzat kendisi tanıtan Musk, kurşun geçirmez olduğu iddia edilen camın test sırasında kırılmasıyla hayal kırıklığına uğramıştı. Daha sonra yaptığı bir açıklama ile bunun nedenini anlatan Musk, camın sağlamlık testine geçmeden önce aracın kapısına balyozla vurulmasının, camın kırılmasına neden olduğunu söylemişti.

Ayrıca etkinlik sırasında gösterime sunulan bir videoyla, Cybertruck’ın ne kadar güçlü olduğu izleyenlere gösterilmişti. Ford F-150 model bir araca bağlanan Tesla Cybertruck, rakibini kolaylıkla çekmeyi başarmıştı.

Tesla Cybertruck Özellikleri ve Fiyatı

Şirketin uzaya gönderdiği araçlarda kullandığı sağlam bir malzemeden üretilen araç, üç farklı motor seçeneğiyle satışa sunulacak. Bu modellerin en güçlü versiyonu olan üç motora sahip dört çeker opsiyonu, 0’dan 100 km hıza sadece 2,9 saniyede ulaşabiliyor. Ayrıca bu araç 6,3 tonluk yüksek bir çekme gücüne sahip.

Geleceğin pick-up modeli olarak gösterilen aracın en düşük versiyonu tam pil dolumu ile 400 km, ikinci versiyon 480 km, üçüncü versiyon ise 800 km menzile sahip. 39.900 dolardan başlayan fiyat etiketine sahip Cybertruck’ın diğer versiyonları ise 49.900 dolar ve 69.900 dolara satılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ