MorTilki.Com

Kum Saati Vücut Tipi Olan Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kum Saati Vücut Tipi Olan Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Belin ince, kalça ve göğüslerin aynı hizada olduğu vücut şekline kum saati vücut tipi denir. Kum saati vücut tipine sahip olan kadınlar, dünyanın en biçimli hatlara sahip kadınları olarak biliniyorlar. Peki, böylesi hatlara sahip olan kadınlar nasıl giyinmeli? Kum saati vücut tipi olanlara rehber niteliğinde olabilecek, stil önerilerini içeren bazı ipuçlarını derledik.

Eğer vücut tipiniz kum saati ise şanslı bir kadınsınız diyebilirim. Çünkü bu vücut tipi hemen hemen çoğu kıyafeti destekler ve üzerinizde gayet şık durur. Ancak birkaç noktayı da unutmamak gerekiyor. Kum saati vücut tipine sahip kadınların giyim konusunda ilk dikkat etmeleri gereken şey bel kısmını vurgulamak olmalıdır. Yüksek belli şortlar, pantolonlar ve etekler herkesten daha çok sizin üzerinizde güzel duracaktır. Ayrıca yuvarlak veya V yakalı bir üst giysisini etek&pantolonun içine sokarakta belinizi vurgulamanız mümkündür.

Diğer yandan, beli vurgulamak için bel gölgesinde fırfırlı ve fazladan kumaşların olduğu salaş giysileri tercih etmek sık yapılan yanlışlardan biridir. Kıyafetinize fazladan hacim katan bu gereksiz detaylar, belinizi vurgulamak yerine kalınlaştıracak, diğer bölgeleriniz de zaten kıvrımlı olduğundan sizi daha ağır ve orantısız gösterecektir.

Bel kısmına vurgu yapmak için V yaka üst giysiler giymek akıllıca bir seçimdir. V yakaların keskin hatları bel bölgenize vurgu yapar. Ancak büyük göğüslere sahipseniz, V yaka dekoltesini fazla abartmamanızı tavsiye ederim. Aksi halde, göğüslerdeki derin dekolteler odak noktanızı oluşturur. Bu da demek oluyor ki, güzelliğiniz ve kıyafetinizin şıklığı ikinci plana atılır ve tüm dikkatler göğüslerinize yoğunlaşır.

Kum saati vücut tipine en çok yakışan ve beli vurgulayan aksesuar kemerdir. Uzun bir yazlık elbise giyiyorsanız ya da kış aylarında salaş-dökümlü üst giysilerini tercih ediyorsanız belinizin en ince noktasından bir kemer takarak hem dökümlü kıyafetleri toparlayabilir hem de belinizin ince kıvrımını odak noktası haline getirebilirsiniz.

Belinizi sarmalayan her tişört sizin için uygundur diyebilirim. Bel kısmınıza oturan bir tişörtü mini etek ve spor ayakkabı ile kombinlemeyi deneyin. Mini etek sizin için fazla cesur bir seçim ise tercihen yüksek bel bir şort ya da pantolon ile eşleştirin. Ayrıca, kalem etekler de kıvrımlarınızı harika şekilde vurgulayan, tercih edebileceğiniz giysilerdendir.

Kum saati vücut tipinde esas olan, göğüs ve kalçaların aynı ölçüde olması gerektiğidir. Buna göre, en ideal kum saati ölçüleri 90 -60 -90’dır ancak göğüs ve kalçalar aynı ölçüde olması şartıyla 108 – 66 – 108 veya 86 – 56 – 86 ölçülerine de sahip olsanız kum saati vücut tipiniz var diyebiliriz.

Kıvrımlı vücut hatlarına sahip biriyseniz iç çamaşırı seçimi de önemlidir. Örneğin sütyeniniz göğüslerinizi tam olarak kaldırmalı ve bununla birlikte askıları omuz ve sırtınıza oturmamalıdır. Ayrıca beliniz ince olduğundan, kalça hatlarınız daha belirgindir. Bu bağlamda, özellikle dar pantolon giydiğinizde külot lastik kısımları dışarıdan belli olur ve hanoş bir görüntü ortaya çıkarır. Böylesi durumlarda tanga külotları tercih etmek daha akıllıca bir seçim olacaktır.

Kum saati vücut tipine sahip olan kadınların şanslı olduğundan ve çoğu kıyafetin üzerlerine tam oturduğundan yukarıda bahsetmiştik. Bu da demek oluyor ki, stilinizi oluştururken oldukça geniş bir yelpazeye sahipsiniz. V ve yuvarlak yaka üst giysiler, tişörtler, gömlekler, özellikle yüksek bel pantolon, etek ve şortlar, yazlık elbiseler gibi aklınıza gelebilecek tüm parçaları, ince belinizi vurgulayarak kombinleyebilirsiniz.

Bu yazımızda kum saati vücut tipi nedir? sorusunu cevaplandırdık ve bu vücut tipine ilişkin bazı giyim ipuçlarını yazmaya çalıştık. Umarım okuyan herkes için faydalı bilgiler içeren bir makale olmuştur. Hoşça ve bizi takipte kalın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ