MorTilki.Com

Denim Ceket Nasıl Giyilir? Kot Ceket Kombin Fikirleri

Denim Ceket Nasıl Giyilir? Kot Ceket Kombin Fikirleri

Denim ceketler zamansız parçalardır. Zamansız diyorum çünkü 1960’lı yıllardan bu yana neredeyse hiç modası geçmedi ve her yıl trend olmayı başardı. Kot ceketleri zirveye taşıyan tek unsur köklü bir geçmişe sahip olması değil, aynı zamanda uygun fiyatlara satılması ve tam bir kombin kolaylığı sunması.

Çoğumuzun gardırobunda kot ceket bulunuyor. Ne var ki, kendimizi şımartmak için bu ceketleri kullanmak yerine yükmü miktarda para harcamak üzere alışveriş merkezlerinin yolunu tutuyoruz. İyi haberim şu ki, ister yeni olsun ister anne yadigarı, gardırobunuzda bir adet kot ceketiniz varsa bu parça ile harika stiller oluşturmanız mümkün.

Eski ve yeni denim ceketlerinizi nasıl giyeceğiniz konusunda tavsiyeye ihtiyacınız varsa, kot ceket kombin fikirlerini içeren aşağıdaki listemize göz atın…

Kot Ceket ile Okul Tarzını Oluşturun

Kot ceketlerin uzun yıllardır trend olduğundan yukarıda bahsetmiştim. Özellikle 80’li ve 90’lı yıllarda öğrenciler arasında kot ceketler oldukça popüler parçalardı. Yaşınız genç olsun olmasın, eğer eğlenceli bir stil oluşturmak istiyorsanız denim ceket ile harika bir okul tarzı oluşturabilirsiniz.

Bunun için eski kot ceketlerinizi modern parçalarla eşleştirin. Biraz yırtılmış, delinmiş ve hatta çamaşır suyu sıçramış eski ceketlerinizin, diğer modern parçalar ile harika kombinler oluşturduğuna inanamayacaksınız! Eskimiş ya da sizin eskitme görünümü verdiğiniz kot ceketlerinizi taytlarla veya siyah kot pantolonla eşleştirip sandaletler ile kombininizi tamamlayın.

Salaş Kot Ceketlerin Günümüze Uyumu

Konu moda olunca insanlar sürekli başkalarından fikir edinmek istiyor. Ancak gerçek şu ki, sizin tarzınızı sizden daha iyi kimse bilemez. Bu açıdan bakıldığında kendi kendinizin stilisti olmanız gerekir. Stilist olmanın gereksinimlerinden biride yaratıcı olmaktır.

Gardırobunuzun tozlu raflarında yerini alan kot ceketlerinizi günümüze uyarlamak için biraz yaratıcılık gerekiyor. Bunun için ceketin alt kısmından biraz keserek salaş bir görünüm elde edebilirsiniz. Kırpılmış kot ceketinizi dar bir üst ve yüksek bel kot pantolon ile kombinleyin. Daha kadınımsı ve seksi bir stil oluşturmak için yüksek bel mini etek ile bandeau giyin. Stiletto ayakkabıyla da tarzınızı tamamlayın.

Desenli ve Çizgili Kıyafetlerinizi Kot Ceket ile Kombinleyin

Kendi başına kot ceket oldukça basit bir parçadır. Bu yüzden uzun yıllar boyunca böyle klasik kalmayı başardı. Denim ceketlerin basitliği, aşırı yoğun ve karmaşık bir görünüm oluşturmadan en sevdiğiniz desenli kıyafetlerle kolayca kombinleyebileceğiniz anlamına gelir.

Baskılı, çizgili ya da geometrik desenli olduğu farketmeksizin kot ceketler hepsiylede harika bir uyum sağlar. Elde olan imkanlar çerçevesinde yaratıcı stiller oluşturmak hiçte zor değil!

Kot Ceketler Günlük Kıyafetler ile Uyum Sağlar

Herhangi bir parçayı kombinlemek istediğinizde kendinizi moda ikonu olmak zorundaymış gibi hissetmenize gerek yok. Sıradan günlük kıyafetler ile istediğiniz parçayı eşleştirmeniz gayette mümkün. Bunun en bariz örneğini kot ceketlerde görebilirsiniz. Denim ceketinizi gardırobunuzda bulunan en basit parçalar ile eşleştirmekten çekinmeyin.

Yalnız bunu yaparken kıyafetinizin en az bir noktasının ilgi çekici olduğundan emin olun. Yırtık kot pantolonunuz ya da bileğinize taktığınız şık bir bileklik odak noktanız olsun. Ayrıca ayakkabıların kıyafeti destekleyen tamamlayıcı bir unsur olduğunu da bilin.

Kot Ceket ile Feminen Görünümü Yakalayın

Kot ceket giyerek feminen stili yakalayıp kadınsı görünebilirsiniz. Aslında kot ceketler hemen hemen her türden etek ve elbise ile rahatça eşleşerek harika görünür. Kot ceketlerinize daha kadınımsı bir hava katmak istiyorsanız, kol kısımlarını yukarı doğru katlamayı deneyin. Bu basit numara stilinize sevimli ve kadınsı bir hava katacak.

Siyah Görünümü Kot Ceket ile Yumuşatın

Sonbahar ve kış aylarındaysanız siyah yoğunlukta giyinmeyi tercih ediyor olabilirsiniz. Mavi rekteki kot ceketinizi siyahlarla kombinleyerek, siyah rengin kasvetli havasından kurtulup dış görünüşünüze daha soft bir hava katabilirsiniz.

Siyah renkli uzun boy maksi eteklerinizi ya da siyah mini elbiselerinizi kot ceket ile eşleştirin. Bunun için kot ceketinizin biraz dökümlü olmasına dikkat edin. Diğer yandan dar üst ve kot pantolon ile kot ceket kombinleyecekseniz, ceketin biraz daha kısa ve sportif havada olmasına özen gösterin.

Kot Ceketler ile Aksesuar Kullanmaktan Çekinmeyin

Geçtiğimiz günlerde yazdığım bir yazıda, kadifelerin fazla aksesuar gerektirmeyen kıyafetler olduğundan bahsetmiştim. Konu kot ceketler olunca aksesuar kullanmakta neredeyse sınır yoktur diyebilirim.

Denim ceketlerin sahip olduğu düğmeler, yakalar ve kendine has dokusu yüzünden birçok kadın aksesuar kullanmanın görünüşünü bozacağını düşünüyor. Bilinen bu genel yanlışın aksine, kot ceket ile kullanılan aksesuarlar anında uyum sağlar ve tarzınızı gözler önüne serer. Kolyeler, bileklikler, halhallar ve fularlar denim ceketler ile muhteşem uyum gösteren parçalardır.

Henüz bir kot ceketiniz yoksa kısa zamanda bir tane edinin derim. Diğer yandan, eski kot ceketlerinizi gardırobun tozlu raflarında kaderine terketmek yerine onları kullanarak harika kombinler oluşturmanın onlarca yolu var. Tarzınızı yansıtmak için kot ceketlere bir şans verin ve bizi takip etmeye devam edin. 😉

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ