MorTilki.Com

Erkek ve Kadın İçin Yüksek Performans Sağlayan En İyi Koşu Ayakkabıları

Erkek ve Kadın İçin Yüksek Performans Sağlayan En İyi Koşu Ayakkabıları

Kır ve doğa koşuları gün geçtikçe daha popüler hale geliyor. Özellikle bahar mevsimlerinde tercih edilen bu doğa sporunu yapmak için ilk edinmemiz gereken materyal tabikide koşu ayakkabıları. Bizde sizlere modeller ve özellikleri hakkında fikir sahibi olabilmeniz için bazı markaların tasarladığı koşu ve yürüyüş aktivitelerine uygun en yüksek performansı sağlayan modellerini derledik.

Özellikle zorlu arazilerde yapacağınız koşu ve yürüyüşlerde kullanacağınız ayakkabıları seçerken, doğa koşullarına uygun olan, sağlam ve tabi ayağınızın içinde rahat edebileceği hafif modelleri tercih etmelisiniz. Gelişi güzel tercih edilmiş uygun olmayan ayakkabılar yaralanmaya, sakatlanmaya ve birçok sıkıntıya sebep olabilir.

Doğa Koşusu İçin Tasarlanmış En iyi Erkek Ayakkabı Modelleri

Merrell Trail Glove 4 Koşu Ayakkabısı

Merrel Trail Glove 4 koşu ayakkabısı %100 müşteri memnuniyeti sunan modellerden biri. Ayakkabı zorlu doğa koşullarına uyum sağlaması amacıyla dizayn edildi. Ayak tabanını sert çakıllar gibi cisimlerden koruma özelliği, pürüssüz hatları, sağlam kaliteli dikişleri, hafif olması ve hava sürkülasyonunun ayakkabı içinde sağlanması ilk göze çarpan özellikleri. Glove 4 modeli kısa koşularda tam performans sağlayan bir ayakkabı.

New Balance Leadville V3 Koşu Ayakkabısı

Leadville V3 ismini efsanevi 100 Mil dağ koşusu yarışından alıyor. Bu yüksek dolgulu model, zorlu parkurlara eşlik etmesi muhtemel kötü hava koşullarıda düşünülerek üretildi. En rahat koşu ayakkabılarından biri olarak bilinmektedir. New Balance Leadville v3 uzun mesafe koşularda yüksek ayak koruması ve kusursuz dayanıklılık sunar.

Nike Air Zoom Terra Kiger 4 Koşu Ayakkabısı

Nike Terra Kiger 3 versiyonunun ana karakterini bozmadan küçük değişiklikler yaparak 4’ü piyasaya sürdü. Oldukça hafif, koruyucu, ayağınızı destekleyici ve çevik olan bu ayakkabı 80 Km mesafeye kadar ayağınızın tüm gereksinimlerini karşılar. Şık görünümlü Nike Air Zoom Terra Kiger 4 mükemmel tabanı ile uzun mesafe koşularda tercih edilebilecek kaliteli bir koşu ayakkabısıdır.

Doğa Koşusu İçin Tasarlanmış En iyi Kadın Ayakkabı Modelleri

Asics Gel Kahana 8 Koşu Ayakkabısı

Asics spor ayakkabı endüstrisinde en ünlü markalardan biri. Paten ve koşu ayakkabılarıyla tanınan markanın çıkardığı Gel Kahana 8 modeli ayaklarınıza mükemmel konfor vaat ediyor. Zorlu doğa ve kır koşularında üzerine basabileceğiniz sert cisimlerin etkisini, DuoMax destek sistemi sayesinde tabana yayarak hissetmemenizi sağlıyor.

North Face Ultra Endurance Koşu Ayakkabısı

North Face diğer rakiplerine nazaran çok fazla koşu ayakkabısı üretmiyor. Ancak piyasaya sürdüğü nadir tasarımlarıda tartışmasız çok iyi. Ultra Endurance bunlardan biri. Uzun metrajlı koşuların üstesinden gelebilmek için tasarlanmış dayanıklı bir ayakkabı. Kusursuz basma hissi veren topuk kısmıyla her açıdan harika konfor ve yüksek performans sunar.

Brooks Cascadia 12 Koşu Ayakkabısı

Brooks Cascadia 12 rahatlığı ve dayanıklılığıyla ün yapmış bir kadın koşu ayakkabısı modelidir. Güncellenen 12 versiyonuna daha fazla elastikiyet ve mukavemek kazandırıldı. Ayrıca ayakkabıyı giydiğinizde eski versiyonlarına göre daha geniş bir iç hacim olduğu hissi veriyor. Zorlu doğa koşularında ayakkabı içerisinde hava sirkülasyonu ve mükemmel ayak koruması sunuyor.

Koşu ayakkabıları, bu sporun vazgeçilmez enstrümanlarıdır ve kişinin beklentilerine uygun özellikte olan modeller tercih edilmelidir. Nasıl boks yaparken boks eldiveni, futbol oynarken krampon gerekliyse koşu yaparkende uygun ayakkabılar gereklidir. Ancak yinede bu tür bir koşu ayakkabınız yoksa bile siz koşmaktan, yürümekten vazgeçmeyin. Sporla kalın, sağlıklı kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ