MorTilki.Com

Push Up Sütyen Nedir, Ne İşe Yarar? Destekli Push Up Sütyen Modelleri

Push Up Sütyen Nedir, Ne İşe Yarar? Destekli Push Up Sütyen Modelleri

Kadınlar olarak, iç giyim konusunda geniş yelpazedeki sayısız ürün çeşitliliği arasından seçim yapma şansına sahibiz. 90’lı yıllarda popülerlik kazanan push up sütyenler de bu seçeneklerden biri. Fakat, birçok kadın destekli push-up sütyenler hakkında yeterince bilgiye sahip değil ve kendisi için uygun olup olmadığı konusunda kafa karışıklığı yaşıyor. O halde gelin hep birlikte bu ”sihirli” sütyenleri yakından inceleyelim.

Kıyafete göre sütyen seçimi bir noktaya kadar önemli olsa da her üst giysisi için farklı bir sütyen bulma zorunluluğu geçmişte kaldı. Günümüzde üretilen sütyen çeşitleri oldukça işlevsel ve birçok kıyafetle uyum sağlayabiliyor. Tek yapmanız gereken şey göğüs yapınıza göre uygun sütyeni tercih etmek. Peki ama push up sütyenler sizin için uygun bir seçenek mi?

Push Up Sütyen Nedir?

Push up sütyenler, ”fincanın” alt kısmına silikon, jel veya diğer dolgu malzemeleri yerleştirilmiş sütyen çeşitleridir. Belirli bir açıyla yerleştirilen bu dolgular, göğüsleri merkeze doğru iterek yukarı doğru kaldırır. Bir başka ifadeyle, sütyendeki dolgular, göğüsleri destekleyip toparlayarak daha dik ve hacimli gösterir. Bu nedenle, push up sütyenler halk arasında genellikle destekli sütyen ismiyle bilinir. Klasik, askısız ve straplez modellerini bulmak mümkündür. Tişört, gömlek, abiyeler ve diğer tüm göğüs dekolteli elbiselerle birlikte giyilebilir.

Peki ama bu sütyenlerin sizin için uygun olup olmadığını nasıl anlarsınız? Bunun için push up sütyenlerin ne işe yaradığını bilmeniz gerekiyor.  Push up sütyen içine belirli bir açıyla yerleştirilen dolgular, göğüslerin daha dik durmasını ve daha büyük görünmesini sağlar. Bu, push up sütyenlerin küçük göğüslü veya sarkık göğüslü kadınlar için uygun olduğu anlamına gelir. Zaten dolgun ve dik memelere sahip bir kadınsanız, üzgünüm ama push-up sütyenler sizin için iyi bir seçenek olmayabilir. Tabii göğüslerinizde ”şişme balon” görüntüsü oluşturmak istemiyorsanız!

Diğer yandan, küçük göğüsleri olan veya sarkmış göğüslerden şikayetçi bir kadınsanız o halde push up sütyenler sizin için biçilmiş kaftan. İmalatında kullanılan dolgunun kalınlığına ve türüne göre 75 numara olan göğüslerinizi 85 gibi gösterebilir veya sarkmış göğüslerinizi toparlayıp yukarı doğru kaldırarak daha dik göğüs görüntüsünü oluşturabilir.

Push up dolgulu sütyenler üretim aşamasında genellikle üç farklı tipte üretilir. Şimdi bu 3 seçeneğin özelliklerini yakından inceleyelim ve hangi push up sütyenin sizin için daha uygun olduğuna karar verelim.

Push up dolgulu sütyen seviye 1: Destekli sütyenlerin en mütevazi olan birinci seviyedir. Göğüslerinize hafif bir kaldırma sağlar. Yuvarlak bir görünüm oluşturarak göğüs dekoltenizi vurgular. Eğer göğüs ölçülerinizden şikayetçi değilseniz ve orta büyüklükte göğüslere sahipseniz sizin için ideal olan push-up sütyen çeşididir.

Push up dolgulu sütyen seviye 2: Orta derece bir kaldırma sağlayan bu push up sütyenlerin dolgusu meme başının hemen altında biter. Göğüslerinizin ölçüsü örneğin 75 ise 80 gösterir. Ayrıca, göğüs aralarında fazla boşluk olan bir kadınsanız (Memeler arasında 3 parmaktan fazla boşluk varsa) bu tip push up sütyenleri tercih edin. Göğüslerinizi merkeze doğru toparlayarak yukarı doğru kaldıracak ve hoş bir dekolte oluşturacaktır.

Push up dolgulu sütyen seviye 2: Daha önce ”bomb bra” terimini daha önce duymuş olmalısınız. Bomb bra, göğüsleri olduğundan çok daha büyük gösteren sütyen modellerine verilen genel bir isim. Push up sütyenlerin en çok dolguya sahip bu çeşidi, küçük göğüslere sahip kadınlar için harika bir seçim. Ölçüleriniz 75 ise 85 gösterir. Öte yandan, zaten büyük ve dolgun göğüslere sahip olan kadınlar için uygun değildir.

Push up dolgulu sütyenlerin ne olduğunu öğrendiğimize göre şimdi de bu sütyenlerin olduğu örnek görselleri inceleyelim. Aşağıdaki galeride, çeşitli ölçülerdeki farklı push up sütyen modellerini bulacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ