MorTilki.Com

Her Yaştan Kadına Yakışan, Modası Geçmeyen Kıyafetler

Her Yaştan Kadına Yakışan, Modası Geçmeyen Kıyafetler

Modern çağdaki moda kavramının yalnızca genç kadınlar için olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Yaygın bilinenin aksine, modası asla geçmeyen birçok trend parçayı her yaştan kadın giyerek şık bir profil çizebilir. Üstelik, bu kıyafetler tüm alışveriş merkezinde bulunur ve fiyatları oldukça makul düzeydedir.

40’lı yaşların üzerine çıkmış olmanız, dilediğiniz gibi giyinemeyeceğiniz anlamına gelmez. Aslına bakarsanız, moda endüstrisi birçok trend parçayı geniş yelpazede yaş aralığı için üretir. Nitekim, alıcı grubunun fazla olması sektördeki alım potansiyelini artırır. Ne var ki, orta yaş sonrası çoğu kadın, her kıyafetin her yaşa uygun olmadığını düşünüyor. Bu konuda haklılık payları var ancak tüm kadınların rahatlıkla kullanabileceği kıyafet çeşitliliği de azımsanamayacak ölçüde.

Her yaştan kadına yakışan ve modası geçmeyen kıyafetlerden oluşan bir içerik hazırladık. Kıyafet konusunda kendinizi sınırlandıran bir bayansanız, yazımızın devamına göz atmanızda fayda var. Eminim, giymekte kararsız kaldığınız ancak size çok yakışabilecek bir kıyafetle karşılaşacaksınız…

Blazer Ceketler

Blazer ceketler, 20, 30 ve 40’lı yaşlardaki tüm kadınlar için uygun, zamansız parçalardır. Üstelik, fazla kilosu olmayan 50 yaş üzeri kadınlar da rahatlıkla tercih edebilir. Özellikle iş hayatında olan kadınların, ofis stili olarak tercih ettiği blazerler, kot pantolon ve spor ayakkabıyla bile rahatlıkla kombinlenebilir.

Uzun Hırkalar ve Triko Ceketler

Özellikle serin havaların olduğu sonbahar aylarında uzun hırka ve triko ceketleri her yaştan kadın giyebilir. Onlarca yıldır modası geçmeyen triko ceketler, elbiseler ve günlük kıyafetlerle rahatlıkla eşleşir. Ayrıca, daha muhafazakar giyinen bayanların kalça hatlarını kapatmak için harika bir araçtır.

Düz Renk Gömlekler

Düz renk klasik gömlekleri, 20’li yaşlardaki genç bir bayan da 40’lı yaşlardaki bir kadın da tercih edebilir. Dahası, 40 yaş üzeri kadınların daha genç görünmesi sağlar. Kalem etekler ve kumaş pantolonlarla kusursuz eşleşir. Düz renk gömlekler, modası asla geçmeyen ve her yaştan kadının giyebileceği harika bir gardırop klasiğidir.

Kareli Gömlekler

Kareli gömlekler, her yaşta kadının üzerinde oldukça şık duran bir başka klasiktir. Geniş yelpazede bir renk paletinde sunulan kareli gömlekler, pratik ve şık günlük kombinler oluşturma fırsatı sunar. Ayrıca, kot pantolonlarla harika eşleşirler. Kareli gömleklere karşı ön yargısı olan bir bayansanız yeniden düşünmenizi tavsiye edeceğim.

Sweatshirt Altına Giyilen Gömlekler

Hâlâ bu stilin sadece 25 ila 30 yaş arası bayanlara uygun olduğunu mu düşünüyorsunuz? Günümüz modern kadınları, eskiden yalnızca gençlerin ve öğrencilerin tercih ettiği giyim tarzını ustaca kullanıyor. Serin havalar için oldukça ideal olan bu stili, 50 yaşından büyük kadınlar bile rahatlıkla tercih edebilir.

Kot Ceketler

60’lı yıllardan bu yana modası hiç geçmeyen jean ceketler, her daim şık ve her yaştan kadınlara hitap ediyor. Hem elbiseyle hem de pantolonlarla kolayca kombinlenebiliyor. Üstelik, 40 yaş üzerindeki kadınlarda gençleştirici bir etkisi var. Gardırobunuzda kot ceketiniz var ve nasıl kombinleyeceğiniz konusunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız, denim ceket nasıl giyilir? Başlıklı konumuza göz atabilirsiniz.

Eşarplar, Atkılar ve Fularlar

Rengarenk fularlar ve eşarplar, kendi stilinizi oluşturmak için kullanabileceğiniz harika parçalardır. Üstelik, genç, yaşlı ayrımı yapmaksızın her kadına özel bir çekicilik kazandırır. Yine de orta yaş üzeri bayanların fazla parlayan cırtlak renkleri seçmemesinde fayda var. Fular kullanımı konusunda bilgi eksikliğine sahipseniz, işte size daha önce yazdığımız harika bir rehber: Fular nasıl kullanılır?

Beyaz Pantolonlar

Mavi ve siyah renk kot pantolonları hemen her yaştan kadın giyiyor ancak konu beyaza gelince, bunun yalnızca gençler için uygun olduğu düşünülüyor. Bu genel yanlış düşüncenin aksine, beyaz pantolonlar kot veya kumaş olduğuna bakılmaksızın her yaştan kadın için idealdir. Özellikle orta yaşlardaki kadınlara daha dinamik bir hava katar. Bakınız: Beyaz pantolon kombinleri

Kemerli Elbiseler

50 yaşın üzerindeki çoğu olgun kadının dar elbise giymek istemediğini biliyoruz. Ancak bu, çuval benzeri elbiselerle sokağa çıkacakları anlamına gelmiyor. Elbiselerdeki kemerler, geniş kıyafetleri daraltır, kıyafetin odak noktasını oluşturur ve şık bir hava kadar. Ek olarak, göbek kısmınızda fazla kiloları olan bir kadınsanız kemerli elbiseleri giymemenizde fayda var çünkü kemer dikkat çeken bir odak noktasıdır. Gizlemek istediğiniz göbeğinizi daha çok açığa çıkarabilir.

Trençkotlar ve Pançolar

Trençkotlar ve pançolar günümüz kadın giyiminin en popüler dış kıyafetlerinden biri. İlk üretimi 1800’lü yıllara kadar uzanan trençkotlar, oldukça şık ve sportif bir stil oluşturma konusunda etkili. Bu modern paltolar, özellikle 40 yaş üstü kadınları daha genç gösterir ve dış görünüşlerine çekici bir kıvılcım katar. Trençkotlar hakkında geniş bilgi için trençkot nasıl giyilir ve kombinlenir? Başlıklı konumuza göz atabilirsiniz.

Kareli Yazlık Elbiseler

Kareli elbiselerin yalnızca 20’li yaşlardaki genç kızlar için uygun olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Gerçek şu ki, bu tarz yazlık elbiseler her yaştan kadın için uygun. Yalnızca size uygun modeli ve elbise uzunluğunu seçmeniz gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ