MorTilki.Com

Podyumlardan Seçtiğimiz En Yeni Trend Gelinlik Modelleri

Podyumlardan Seçtiğimiz En Yeni Trend Gelinlik Modelleri

2020, düğün planları yapan çiftler için talihsiz bir yıl oldu. Kovid-19 pandemisi nedeniyle düğünler ve organizasyonlar ertelendi, nikah işlemleri birçok ülkede askıya alındı. Buna rağmen, birçok ünlü marka yeni gelinlik modelleri tasarlamaya devam ediyor. Bu modelleri merak ediyorsanız, podyumlardan seçtiğimiz yeni sezonun şık tasarımlarına göz atmanızda fayda var.

2020 yılında birçok çift gibi siz de düğün tarihinizi ertelemiş olabilirsiniz. Olaya bardağın dolu tarafından baktığınızda iyi haber, gelinlik seçmek ve organizasyonu daha planlı yapmak için önünüzde hayli zaman var. Nitekim, ani karar vererek gelinlik seçimi yapılmıyor. Enine boyuna düşünmek ve fikir alışverişi yapmak gerekiyor.

MorTilki.Com ekibi olarak, ünlü markaların tasarladığı en yeni trend gelinlik modellerini ve bu modellerdeki detayları içeren bir makale hazırladık. Yazının devamında, bu yılın moda gelinlikleri neler? ve trend gelinliklerde hangi detaylar var? Gibi çeşitli soruların cevaplarını bulacaksınız. Podyumlardan derlediğimiz trend gelinlik modelleri için okumaya devam edin…

Yeni sezonun gelinlik trendlerinde ilk göze çarpan detay hiç şüphesiz pelerinler. Gelinliklerde pelerin olması elbette hoş bir detay fakat ne yazık ki, bu modellerde klasik duvaklara yer verilmemiş. Ancak, bu detayı zarif bir saç aksesuarı ile pelerinli gelinliğinize eklemeniz mümkün.

Klasik geniş gelinlikler ve denizkızı modelleri arasında kararsız kaldıysanız bu modeller iyi bir seçim olabilir. Prenses gelinlik modellerinden daha modern ve detaylı gelinliklerden daha geleneksel. Eski ve yeni gelinlik tarzları arasında bir gelin stili arıyorsanız, etekli modelleri düşünmenizde fayda var.

Defilelerde rastladığımız yeni modellerde dikkat çeken bir diğer detay da katmanlar ve fırfırlar. Her gelinin tercih edeceği modeller değil ancak farklı bir tarzınız olsun istiyorsanız düşünmenizde fayda var. Ancak, bu modelleri yalnızca uzun boylu kadınların tercih etmesi gerektiğini belirtmeliyim çünkü bu tür katmanlar ve fırfırlar olduğunuzdan daha kısa görünmenize neden olabilir. Aman dikkat!

Göğüs bölgesinde derin dekolteler olan gelinlikleri bu yıl yeniden podyumlarda gördük ancak bir farkla bu kez V kesim. Muhafazakar bir düğün yapmayı planlıyorsanız elbette bu modeller sizin için uygun değildir. Aynı şekilde büyük göğüslü bir kadınsanız da bu modellerden uzak durmanızı tavsiye edeceğim. Düğününüzde şişme balon görünümlü bir gelin olmak istemezsiniz.

Gelinlik üzerindeki işlemeler, detaylar ve uğraş isteyen işçilikler, model ne olursa olsun daha romantik bir hava katıyor. Bu tarzda bir gelinlik giymeyi düşünüyorsanız o halde gelin saçınızı daha basit tutmanız gerektiğini söylemeliyim. Baştan aşağı tam bir uyum için elbise ne kadar ayrıntılı olursa ana hat o kadar basit olmalıdır.

”Gelinlikte inci olmasının, gelinin evliliği boyunca ağlayacağı” batıl inancını daha önce duymuş olmalısınız. Bu tür asılsız inanışlara rağmen yeni tasarımlarda incilerin yine yoğun olarak kullanıldığını görüyoruz. İnci kolyeler ve inci işlemeli danteller bu yıl da moda.

İncilerin daha sofistike bir tarzı var ancak söz konusu romantik bir silüet çizmek olduğunda şeritlerden daha iyisi düşünülemez. Şeritler gelin modası için harika klasiklerdir. Ayrıca, kurdeleli gelinlik modelleri uzunca süredir moda. Bu detayları gelinliğinizde istiyorsanız dikkatli olun çünkü şeritler ve kurdeleler gelinliklerin odak noktasıdır. Bu tür parçaların gelinliğinizde en iyi yere konumlandırıldığından emin olun.

Farklı detay ve aksesuarların yanı sıra gelinliklerde farklı boy seçeneklerini de görmek mümkün. Klasik olarak çoğumuz uzun gelinlikleri tercih ediyoruz ancak değişik bir gelinlikte ısrarcıysanız orta boy modellere şans verebilirsiniz.

Elie Saab ve Vakko gibi ünlü markalar her yıl pantolon gelinlik modellerinin tanıtımını yapıyor. Aslına bakarsanız yeni sezonda bu konuda değişen pek bir şey olmadı. Küçük detaylar dışında genel hatlarıyla pantolon gelinlik modelleri geçen yılın neredeyse aynısı diyebiliriz. Çok az kadın bu gelinlikleri tercih ediyor ancak siz yinede asla olmaz demeyin!

Ülkemizde kırmızı gelin kuşağını hemen her gelinlikte görüyoruz. Ayrıca, pembe, mor, gri ve mavi renkte gelin kuşakları var. Tabii bu her renk kendine göre farklı anlamlar taşıyor. Peki ama ya siyah? Siyah fedora şapkalar, kemerler ve kurdeleler yeni moda gelinliklerde kullanılmış. Böyle bir seçimi kim tercih eder bilemeyiz ancak Türk gelinlerinin kullanmayacağından eminiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ