MorTilki.Com

Daha Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli? Olduğunuzdan İnce Görünmenin Yolları

Daha Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli? Olduğunuzdan İnce Görünmenin Yolları

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre Türk halkının %32’sini obezler oluşturuyor. Obez sınırına yaklaşan balık etlileri de hesaba katarsak bu oran nüfusumuzun neredeyse yarısına tekabül ediyor. Bu da doğal olarak ”zayıf görünmenin püf noktaları nelerdir?” Sorusunu gündeme getiriyor. Neyse ki, giyim konusunda birkaç moda hilesine başvurarak daha zayıf görünmek mümkün.

Genel olarak insanlar tüm mevsimlerde eşit oranda kalori alsalar bile yaz aylarına göre kışın daha çok ”yağlanma” eğilimindedir. Tatil sezonunun geldiği yaz aylarında kilolu ve sarkık bir vücuda sahip olmak ise hepimizin kabusu. İyi haber şu ki, kıyafet tercihinde bazı püf noktalarına dikkat ederek daha zayıf görünmek mümkün. Bu moda hileleri belki sizi gerçekten zayıflatamaz ama birkaç beden daha ince görünmenize yardımcı olur. Peki ama zayıf görünmek için ne giymeli?, Daha zayıf görünmenin yolları nelerdir? Hep birlikte inceleyelim…

Renk Sayısını Azaltın

Giydiğiniz kıyafetlerde ne kadar çok fazla renk olursa görünümünüzü o kadar karmaşık hale getirirsiniz. Silüetinizin karmaşık olması ise bedeninizin daha büyük görünmesi anlamına gelir. Bunun için tek renk giymeniz gerekmez. Örneğin, koyu renk pantolon ve üst giysinizi, gri renkteki hırka veya tunikler ile kombinlemeyi deneyin.

Koyu Renk Kıyafetleri Tercih Edin

Koyu renkler geri çekilme eğilimindedir, yani bir nesnenin daha küçük görünmesini sağlar. Bu konuda kadınların ilk aklına gelen her zaman siyah oluyor. Tamam, siyah giymenizde sakınca yok ama aynı etkiyi gösteren diğer renklerin koyu tonları varken, sürekli karalara bürünmek oldukça gereksiz. Lacivert, koyu kahverengi, bordo ve yeşilin koyu tonları daha ince görünmenizi sağlayan sihirli etkiye sahip renklerdir. Ayrıca bu renklerle harika kombinler oluşturmanız mümkün.

Göz Yanılsaması Sağlayan Kıyafetleri Giyin

Daha zayıf görünmek söz konusu olduğunda, optik yanılsamalar yaratan kıyafetler harika seçenekler. Küçük zıt renkteki şekilllerin iç içe geçtiği elbiseler olduğunuzdan en az bir beden daha zayıf görünmenizi sağlar. Unutmayın, görmek inanmaktır! Bu optik illüzyon en dikkatli gözlerde bile yanılsama yaparak aldatmayı başarabilir.

Gereksiz Fırfırlar, Büyük Desenler, Cepler ve Detaylardan Uzak Durun

Fazla kilolardan şikayetçiyseniz, gereksiz detayları olan kıyafetleri giyerek dış görünüşünüzü daha da abartılı göstermeye gerek var mı? Figürünüzü ne kadar basitleştirirseniz o kadar daha ince ve doğrusal bir görüntü oluşturursunuz. Daha sade elbiseler bu konuda sizin için biçilmiş kaftan.

Zayıf Gösteren Noktalarınızı Vurgulayın

Vücudunuzdaki kemikli bölgeleri ön plana çıkarmak zayıf görünmenin bir başka kolay yoludur. Bilekler, ayak bilekleri, elmacık kemikleri, köprücük kemiği ve çene daha ince bir silüet oluşturma konusunda az kişinin bildiği detaylardandır. O halde, V yakalar, üç çeyrek kollular, kısa paçalı kapriler ve saçların boyundan uzağa atılması stil konusunda hedefleriniz içinde olmalı. Ayrıca,omuzları ve boynu açıkta bırakan at kuyrukları ve topuzlar saç konusunda ilk tercihiniz olmalı.

Dikey Hatları Olan Kıyafetleri Deneyin

Daha uzun ve zayıf görünmek için dikey çizgili kıyafetlerin giyilmesi gerektiği sır değil. Ancak, bu tüyonun yalnızca kıyafetinizdeki çizgilerle sınırlı olduğunu düşünmeyin. Dikey konumlandırılmış düğmeler ve fearmuarlar bile aynı etkiyi gösterebilir. Uzak durmanız gereken şey yatay olanlar ve büyük, geniş baskılı desenler!

Topukluları, Ayakkabılığın Tozlu Raflarında Kaderine Terk Etmeyin

Bir şeklin yüksekliğinin genişliğiyle yakından alakalı olduğunu tahmin ediyor olmalısınız. Silüeti ne kadar uzun tutarsanız, o kadar ince görünür. Geometri! Kısacası, topuklu ayakkabılar daha zayıf görünmeniz konusunda işinize yaran elemanlardandır. Alın size yüksek topuklu stilettoları sevmek için bir neden daha! 🙂

Son olarak etek boyu konusuna değinmek istiyorum. Diz hizasında ve daha uzun etekler sizin için en iyi seçeneklerdir çünkü mini etekler, kalın bacak ve baldırlarınızı odak noktası yapar.

Basit ipuçları ve öneriler paylaşarak daha zayıf görünmenin yolları konusunda bilgilendirme yapmaya çalıştık. Kıyafetlerle zayıf görünmenin yalnızca bir göz yanılsaması olduğunu, sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak için spor yapmanın gerektiğini unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ