adplus-dvertising
Mortilki

Broş Nedir ve Nasıl Kullanılır? Broş Takmak İsteyenlere Kombin Önerileri

Broş Nedir ve Nasıl Kullanılır? Broş Takmak İsteyenlere Kombin Önerileri

Broş, giysilere sabitlenmesini sağlayan alt kısmı iğneli, üzeri taşlı veya işlemeli süs aksesuarıdır. Altın, gümüş veya bronz gibi değerli metallerden yapılan mücevher taşlarla süslemeli broşlar oldukça pahalıdır ancak stilinize hava katmak için broşunuzun pahalı malzemelerden üretilmiş olması gerekmez. Anneannenizden yadigar kalan veya arkadaşınızın hediye ettiği sıradan bir broşu en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız işte birkaç ipucu…

İlk broşların iğnesinin sert dikenlerden yapıldığı biliniyor. Metal iğneleri olanların tarihi ise Bronz Çağı’na kadar uzanıyor. Keltler, Vikingler ve Romalılar tarafından pelerini tutturmak için hem kadın hem de erkeklerin kullandığı broşlar zaman içinde adeta evrim geçirerek günümüzde şık bir kadın aksesuarı haline geldi.

Geçtiğimiz birkaç sezon boyunca kırmızı halıda birçok ünlülün broş taktığına şahit olduk. Yakalarda, eşarplarda, elbesinin bel kısmında, V sırt dekoltelerinde ve hatta çantaların üzerinde ışıldayan broşlar kesinlikle göz alıcıydı. Kırmızı halıda olduğu gibi eğer sizde sıradan kıyafetlerinizi broşlar ile daha cezbedici hale getirmek istiyorsanız birkaç şık ve orijinal fikir vermek istiyorum. Üstelik bu önerileri stilinize entegre ederken ekstra zaman ve emek harcamanız gerekmez. Tek ihtiyacınız olan basit bir broş! Broş nasıl takılır? Hazırsanız artık başlayalım…

Kazak ve Broş

Triko veya yün olmasına bakılmaksızın kazakların üzerine broş takmak kesinlikle klasik bir şeydir ancak aynı anda birden fazla broş kullanarak daha modern ve albenili bir tarz oluşturabilirsiniz. Basit bir kazağa farklı bir hava katmak için birkaç broşu yan yana iğnelemeyi deneyin.

Yakaya Takılan Broş

Yakalar, broşu iğnelemek için önemsiz ve gereksiz bir yer olarak düşünülebilir ancak bu daha çok şekle ve boyuta bağlıdır. Beyaz bir gömlek ile broş kullanıldığında oldukça zarif bir silüet oluşturulur. Ayrıca, renkli gömlekler üzerinde çok daha yaratıcı bir tarz yakalamanızı sağlar.

Üst Giysilerin Kol Kısmı İçin Broş

Sıradanlıktan uzak bir tarzınız varsa o halde broşlar çok işinize yarayacaktır. Sıradan kıyafetlerinizi broş ile kombinleyrek kişiselleştirebilirsiniz. Nasıl mı? Örneğin, broşu gömleğinizin kol düğmeleri kısmına iğneleyin. Daha serin havalarda ise gömleğinizin kollarını yukarı doğru katladığınızda tutturmak için kullanın.

Eteklerin Bel Kısmına Broş

Evet doğru okudunuz! Broşlar eteklerin üzerine takılabilir ancak yalnızca bir şartla: Broşu eteğinizin bel kısmına iğnelediğinizden emin olun. Bu, iki klasik ve değerli kadın enstrümanını aynı anda kullanıp kombinlemek için harika bir fikir. Eteğinizin üst kısmına bir düğme veya kemer tokası gibi küçük ama oldukça şık bir detay eklemek için broş kullanın.

Elbiselerle Broş Kullanımı

Broşun, bel kısmına veya elbiselin kıvrımlarına takılması, kıyafetinizi basitçe süslemenin ve detaylarını vurgulamanın en iyi yoludur. Elbisenizin bel kısmına yan pozisyonda iğnelediğiniz broşunuz oldukça kadınsı bir hava oluşturacaktır. Klasik olarak göğüs hizasına takılan broşlara alternatif olarak büyük boy bir broş alıp, elbisenizin bel kısmına takarak ayna karşısına geçmenizi tavsiye ederim.

Manto ve Kabanlarla Birlikte Broş

Eski paltonuzu daha şık hale getirmek için ufak bir değişikliğe ihtiyacınız varsa o halde broşlar tam size göre demektir. Manto ve kabanlarınızla broş kullanma fikri size cazip geldiyse, yalnızca yakaya takma fikrini düşünmeyin. Alternatif olarak, ceplerin al kısmına ve göğüs bölgenize broşu iğneleyebilirsiniz.

Kürklerle Broş Kullanımı

Artık broşların tüm üst giysilerle rahatlıkla eşleşebileceğini biliyorsunuz. Buna kürkler de dahil! Doğru renkler ve kombinasyonlarla son kat kıyafetinize broş ile sınıf atlatmanız mümkün. İşin püf noktası, broşu tamamen alışılmadık bir şekilde kıyafetinizle eşleştirmektir.

Diğer Dış Giyimler ve Broş

Aslına bakarsanız yukarıdaki manto ve kürkler yalnızca birer örnektir. Broşların kullanım alanı tahmininizden çok daha fazla! Kot, deri ve keten ceketlerinizle birlikte broşlarınız kullanarak kendinize özgü bir stil oluşturmanız mümkün.

Eşarp, Şal ve Fularlar ile Broş Kullanımı

Kendi stilinizi oluşturmak ve şık olmak için zengin olmanız veya servet değerinde rakamlar harcamanız gerekmez. Şal,fular veya eşarp gibi parçaları serin havalarda basit bir broş ile eşleştirerek harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

Şapkalar ve Broş

Son olarak, broşları kullanabileceğiniz bir başka noktadan bahsetmek istiyorum; şapkalar. Özellikle kışlık şapkaların broşlarla birlikte kullanımı uygundur. Sıradan şapkalarınıza broş iğneleyerek daha hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Broş kullanımında akıllara takılan bir diğer soru da broş sağa mı sola mı takılır? Sorunsalı. Broşu hangi tarafa takmanız gerektiği tamamen sizin tercihinize kalmış bir şeydir. Yukarıdaki örneklerde olduğu gibi broşu sağa, sola veya ortaya istediğiniz gibi takabilirsiniz.

Broşların tarihçesinden, hangi kıyafetlerle nasıl kullanılması ve kombinlenmesi gerektiğine kadar kısa ve öz farklı ipuçları paylaştık. Sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle. Hoşça ve bizi takipte kalın…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Fatma dedi ki:

    Okadar özel ve açıklayıcı bilgiler ki bunlar, çok teşekkür ediyorum

BİR YORUM YAZ