MorTilki.Com

Akşam Düğününde Ne Giyilir? Akşam Düğünü İçin Kıyafet Önerileri

Akşam Düğününde Ne Giyilir? Akşam Düğünü İçin Kıyafet Önerileri

Akşam düğünleri düğün salonlarında, restoranlarda veya bir havuz başında yapılabilir. Havanın kararmasıyla başlayan bu tür organizasyonlar çoğunlukla resmi veya yarı resmidir. Bu sebeple, daha sofistike ve ortama uygun giyinmek önemlidir. Peki ama akşam düğünleri için nasıl giyinmek gerekir?

Düğün için ne giymeniz konusunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız, bu konuda yalnız değilsiniz. ”Düğüne giderken ne giymeliyim?” sorusu hemen herkesin kafasında yer işgal eder. İyi haber şu ki, bu konuda kendinizi strese sokmanıza hiç gerek yok. Birkaç giyim kuralına dikkat ederek düğünde giyeceğiniz kıyafete karar verebilirsiniz. İşte, akşam düğününde ne giymeniz gerektiğini gösteren bir özet…

Akşam Düğünü İçin Hangi Renk Elbise Giyilmeli?

Akşam saatlerinde ve havanın kararmasıyla başlayan düğünler, gündüz nikahlarına ve kır düğünlerine nazaran daha resmi veya yarı resmidir. Bu sebeple, gündüz tercih edilen pastel renkler, akşam düğünlerinde yerini daha yoğun renklere bırakır. Ayrıca tamamiyle siyah ve tamamiyle beyaz olan abiyeler asla giyilmemelidir. Sarı, bordo, mavi ve yeşilin farklı tonları akşam düğünleri için ideal elbise renklerdir.

Akşam Düğününde Baskılı Elbise Giyilir mi?

Düz renk elbiseler her zaman resmi ortamlar için daha uygundur ancak, yarı resmi düğünler için çeşitli nakışların eşlik ettiği küçük çiçek desenli baskılı elbiseler tercih edilebilir. Büyük baskıları olan elbiseler ve keskin renk kombinasyonları akşam düğünlerinde ortama uyum sağlamaz.

Akşam Düğününde Dantelli ve İşlemeli Elbiseler Giyilir mi?

Dantel ağırlıklı elbiseler hem gündüz yapılan düğünlerde hem de akşam düğünlerinde giyilebilir. Yalnız bir şartla! Akşam düğünlerinde giyilen dantelli elbiselerin rengi daha yoğun ve mümkünse tek renk olmalıdır. Nakış ve işlemeli abiyeler konusuna gelince, bu tür elbiseleri akşam düğünlerinde giymek mümkündür. Ayrıca katılacağınız düğün, tarihi bir mekanda yapılıyorsa harika bir seçim olacaktır.

Akşam Düğünlerinde Giyilen Elbisenin Uzunluğu Ne Kadar Olmalı?

Düğün için abiyeler söz konusu olduğunda akıllara takılan bir diğer soru da elbisenin boyu ile alakalı oluyor. Akşam düğünlerinde giyilmesi gereken elbisenin bu uzun mu yoksa kısa mı olmalı? Aslına bakarsanız bu sorunun cevabı, sizin ve düğüne katılan konukların genelinin muhafazakarlık durumunuza göre değişir. Çoğu konuğun kapalı giyindiği bir düğüne fazla açık elbiseyle giderek dikkatleri üzerinize çekmek istemezsiniz.

Saat 19:00’dan sonra yapılan resmi etkinlikteki düğünlere diz kapağının hemen altında biten kokteyl ebileseleriyle katılmak mümkündür. Sırt, omuz dekoltesi ve çok az olmak şartıyla göğüs dekolteli elbiseler giyilebilir. Bu konuda kesin kurallardan biri etek boyunun aşırı kısa olmaması gerektiğidir. Bu sebeple, diz kapağınız sınırınız olmalı, mini etek ve elbiselerden kesinlikle kaçınmalısınız.

Akşam Düğünlerinde Pantolon Giyilir mi?

Düğünlerde pantolon giyilip giyilmeyeceği, düğün sahibine olan yakınlığınızla alakalıdır. Gelin veya damadın birinci dereceden yakınıysanız pantolon giymeniz uygun olmaz. Diğer yandan, uzak bir arkadaşınız, iş arkadaşınız, uzak akrabanız vb. evleniyorsa, kot olmamak şartıyla kumaş ve saten pantolonları tercih edebilirsiniz.

Akşam Düğünü İçin Uzun Kollu Elbiseler ve Şal

Serin bir akşam düğünündeyseniz veya elbisenizin omuz ve sırt kısmı açıksa ve bundan rahatsız oluyorsanız şık bir şal kullanarak açık yerleri kapatabilir, şalı güzel bir aksesuar olarak değerlendirebilirsiniz. Ancak kısa kolsuz abiyelerde, kollarınızı örtmek için şal kullanamazsınız. Bu durumda yapılacak en mantıklı seçenek uzun kollu elbiseleri tercih etmektir.

Akşam Düğünleri İçin Çanta Seçimi Nasıl Olmalı?

Düğünde tam olarak şık bir silüet oluşturmak istiyorsanız abiye seçimi dışında, tercih ettiğiniz çanta da önemlidir. Akşam düğünleri için büyük boy, hasır, yuvarlak ve spor çantalar uygun değildir. Küçük ve zarif bir el çantasını kıyafetinizle eşleştirerek tam bir bütünlük oluşturun.

Akşam Düğünleri İçin Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

Gündüz giyilen ayakkabılara göre, akşam giyilen ayakkabılar deriyle kombine taşlı platform ve stilettolardır. Düğünler için en ideal olanı yüksek topuklulardır ancak yüksek topuklu giymekte zorlanıyorsanız daha alçak ökçeli ayakkabıları da tercih etmeniz mümkün. Diğer yandan, eğer ucu açık ayakkabı giymişseniz (Çorabınız 0 – 15 denye olsa bile) tül çorap giymemeniz gerekir. Açık ayakkabıyla birlikte çorap giyilmez!

Akşam düğünleri için son bir uyarı ile yazıyı bitirmek istiyorum. Aksesuar olarak olsa bile akşam düğünlerinde şapka takmayın. Abartılı makyajdan ve cüretkar derin dekoltelerden uzak durun. Hoşça ve bizi takipte kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ