MorTilki.Com

Karda Topuklu Ayakkabı Nasıl Giyilir? Kışın Topuklu Ayakkabı Giymenin Püf Noktaları

Karda Topuklu Ayakkabı Nasıl Giyilir? Kışın Topuklu Ayakkabı Giymenin Püf Noktaları

Havalar soğuyup yağışlar başladığında en güvenli ayakkabılar hiç şüphesiz topuksuz çizmeler ve botlardır. Ancak sorun şu ki, bu ayakkabılar özel zamanlarda giydiğimiz abiyeler ve ofis kıyafetleriyle uyum sağlamıyor. Bu nedenle, hava şartları ne olursa olsun topuklu ayakkabıları giymek zorunda kalıyoruz.

Kış ayları başa çıkması zorlu bir mevsim. Daha soğuk havalar, çok fazla kar, daha kısa ve karanlık günler… Tüm bunlarla birlikte özel günlerde veya ofis ortamında giyilen elbiselerin altına hangi ayakkabının giyilmesi gerektiği ikilemi! Peki, ilkbahar gelene kadar stilettolarınızı ayakkabılıkta bekletmek zorunda mısınız? Muhtemelen hayır, ama bu konuda bazı noktalara dikkat etmenizde fayda var.

Daha Kısa ve Kalın Topuklu Ayakkabıları Tercih Edin

Ayakkabılardaki yüksek topuğun daha seksi ve cezbedici bir havası olduğu su götürmez bir gerçek. Ancak, kışın topuklu ayakkabı giymek istiyorsanız, topuk ebatları konusunda daha mütevazi seçenekleri değerlendirmeniz en güvenlisi olacaktır. Ayakkabınızda yere temas eden alan ne kadar genişse o kadar güvenli yürürsünüz. Ayrıca bilek kısmından ayağınızı sarmalayan bantlı ayakkabılar daha emin adımlar atmanızı sağlar.

Kaymaz Taban ve Topuk Koruyucusu Kullanın

Stilettolarınızın veya platform ayakkabılarınızın topuğu ne kadar yüksekse karda yürürken o kadar risk altındasınız demektir. Eğer daha kısa ve kalın topuklu ayakkabıları giymek istemiyorsanız o halde fazladan birkaç önlem almanız gerekir. Bunlardan birincisi, ayakkabı tabanlarına yapıştırılan kaymaz tabanlar. İkincisi ise kır düğünleri gibi engebeli alanlarda topuğu korumak için kullanılan topuk koruyucular. Bu ürünler, topuğun yerle temas eden uç kısmına takılıp çıkarılabiliyor ve topuğun alt kısmının daha geniş olmasını sağlıyor.

Topuklu Ayakkabılarınızı İç Mekan İçin Yanınızda Taşıyın

Kışın topuklu ayakkabı giyilir mi? Evet, giyilir. Bunun en güvenli yolu, işe gidip gelirken veya özel bir etkinliğe giderken normal botlarınızı giymek ve mekana varınca topuklu ayakkabılarınızla değiştirmek olacaktır. Ayrıca topuklu ayakkabılarla araç kullanmakta hiç güvenli değil. Bu sayede kendi aracınızı da güvenle ve rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Acele Etmeyin ve Emin Adımlarla Yürüyün

Yaz aylarında ayakkabınızın topuğu ne kadar yüksek olursa olsun ”ceylan gibi sekerek” sorunsuzca yürüyebilirsiniz ancak karlı ve buzlu bir zeminde bu pek mümkün değil. Kaymamak ve küçük kazaları önlemek için yürürken acele etmeyin. Adımlarınızı atarken yere sağlam bastığınızdan emin olun. Ayrıca mekan girişlerindeki paspasların ve halıların bulunduğu alanları tercih edin. Topuklarınızda biriken kar ve buzu arada bir temizleyin.

Ayaklarınızın Üşüyeceğini Unutmayın

Bu hayatın bir gerçeği : rahat polar astarlı botlar yerine yüksek topuklu ayakkabı giymek ayaklarınızın üşümesine neden olacaktır. Bu yüzden, topuklu ayakkabınızı dış mekanlarda uzun süre giymek zorunda kalacaksanız bir kez daha düşünmenizi öneririm. Güzellik uğruna soğuktan mosmor kesilmiş ayaklara sahip olmak istemezsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ