MorTilki.Com

Panço Nasıl Giyilir ve Kombinlenir?

Panço Nasıl Giyilir ve Kombinlenir?

Pançolar, kullanıcısının kafasını geçirebileceği ortasında bir delik bulunan, kolsuz, dikdörtgen veya kare şeklindeki kumaştan yapılmış pelerinlerdir. 20. yüzyılın başlarında özellikle Latin Amerika kültürüyle özdeşleşen pançolar, günümüzde her kültür ve milletten insanın kullanarak şık kombinler oluşturduğu bir dış giysisi haline geldi.

İlk olarak And Dağları boyunca yaşayan insanların kullandığı pançolar zaman içinde İspanya, Meksika, Şili ve Arjantin gibi pek çok ülkenin sembol giysisi haline geldi. Daha sonra su geçirmez kumaştan imal edilenler yağmurluk olarak kullanılmaya başlandı. Günümüzde ise pançolar moda dünyasının ayrılmaz bir klasiği haline gelmiş durumda.

Her yaştan kadının rahatlıkla kullanabileceği pançolar, çeşitli tasarım ve kumaşlarda üretiliyor. Özellikle havaların soğuduğu mevsimlerde kullanılan bu dış giysiler, stilinize hava katmanın en pratik yollarından biri. Bu yazımızda, görünüşte basit ancak stil konusunda harika işler başaran pançolar hakkında merak edilenleri cevaplandırmaya çalışacağız. Kışın panço nasıl giyilir? ve panço nasıl kombinlenir? Hep birlikte göz atalım…

Pançolarla Ofis Görünümü

Bir zamanlar And Dağları’nda yaşayan ilkel insanların giydiği bu kolsuz giysilerin yıllar sonra ofislerde bile kullanılabileceğini kim tahmin edebilirdi ki? Her zaman giydiğiniz hırka veya ceketlerden bıktıysanız ya da kışın ceketiniz yeterli gelmiyorsa o halde pançolar tam size göre demektir.

Pançolar hafif, rahat, sıcak ve zarif. Pançoları ofis kıyafetlerinizin üzerine giyebileceğiniz gibi, ceketlerinizin üzerine de giyebilirsiniz. Tabii pantolonunuzla eşleşen bir renk olması şartıyla. Rahat bir tarz istiyorsanız gevşek bırakabilirsiniz, daha etkili bir silüet için kemer kullanmanız da mümkün. Fazla kilolara sahip biriyseniz, göbeğinize vurgu yapacağı için kemer kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Bohem Stili ve Panço

Farkı tarzlar ve stilleri birlikte kullanarak bağımsızlığa vurgu yapan Bohem stili için kullanabileceğiniz en temel giysilerden biridir pançolar. Üstelik kombinlenmesi hayli kolaydır. Pantolon ve gözlük hepsi bu kadar! Saçaklar, fularlar, eşarplar veya iğneler gerisini halleder.

Daha Kadınsı Bir Görünüm İçin Panço

Pançoların yalnızca pantolonlarla birlikte kullanılabileceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Serin havalarda mort yerine güzel bir alternatif olabilir ayrıca kış ortasında yün elbiselerle birlikte kullanılabilir. Üstelik, etek veya elbiseniz kot, kumaş ya da triko olabilir. Daha feminen bir stil oluşturmak istiyorsanız kısa elbise veya eteğinizin altına diz üstüne varan uzun çizmeleri giyin. Kollarınızı açıkta bırakacak şekilde üzerinize bir panço alarak kombini tamamlayın.

Minimalist Stiller İçin Panço

Gardırobunuzda bir pançonuz varsa ve nasıl kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız artık onu çıkarma zamanınız geldi demektir. Diğer yandan bir tane satın almak istiyorsanız, nötr renklerde olanları ve basit çizgileri olanları tavsiye ederim. Çünkü bu tür klasiklerin kombinlenmesi ve diğer parçalar ile eşleşmesi daha kolaydır. Gri, bej ve siyah en popüler olanları.

Son olarak pançolar hakkında kısa bir uyarı yapmak istiyorum. Çok kısa boylu bir kadınsanız pançolar sizin için avantaj yerine dezavantaj olabilir. Çünkü pançoların boyu kısa gösteren olumsuz bir yönü var. Pantolonlarla birlikte kullanırken ise skinny ve slim-fit gibi dar kesim pantolonlarla eşleştirmenizde fayda var. Bununla birlikte İspanyol paça pantolonlarla birlikte kullanmanızda sakınca yok.

Pançolar tesettürlü bayanlar için de hayli ideal kombin fırsatları sunar. Nitekim, bu kolsuz bol giysilerin göğüs hatlarını örtme özelliği var. Kısacası, hangi stilde giyinirseniz giyinin ya da muhafazakar olun veya olmayın, pançoları kullanabilirsiniz. Çünkü panço çok yönlü bir giysi ve gardıroplarda gerçek bir joker!

MorTilki.Com Özel içeriğidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ