MorTilki.Com

Hangi Elbiseyle Hangi Sütyen Takılır? Kıyafete Göre Sütyen Seçimi

Hangi Elbiseyle Hangi Sütyen Takılır? Kıyafete Göre Sütyen Seçimi

Her kadının gardırobunda, giyilmek için uygun zamanı bekleyen birçok modelde elbise olduğu sır değil. Doğru zaman geldiğinde bacaklar ağda yapılır, harika kombinler için mükemmel eşleşen aksesuarlar bulunur ve elbiseye uygun ayakkabı seçilir. Ancak, sıra sütyen seçimine geldiğinde işte burası tam bir karmaşa!

Özel günlerde giyilen abiye elbiseler ve yaz ayları için ideal olan dekolteli kıyafetleri giymek söz konusu olduğunda her kadının kafasında oluşan bir soru işareti var. Hangi elbiseye hangi sütyen? Eğer sizde bu konuda kafa karışıklığı yaşıyorsanız, yazımızın devamına göz atmanızda fayda var. Favori elbiselerinizin altına hangi sütyeni takmanız gerektiği konusunda çeşitli ipuçlarını paylaşarak, kıyafete göre uygun sütyen seçimi nasıl olmalıdır? Sorusunu cevaplandırmaya çalıştık…

Düşük Omuz (Omzu Açık) Elbiselerle Hangi Sütyen?

Moda dünyasında son trend elbise modellerini takip ediyorsanız, muhtemelen gardırobunuzda omuzları açıkta bırakan düşük omuz bir elbiseniz vardır. Çoğu kadın bu tür elbiseleri giyerken, elbiseyle renk uyumlu bir sütyen askısını veya şeffaf sütyen askılarını tercih ediyor. Aslına bakarsanız bu şekilde omuzlarınızdan sütyen askısının gürünmesinde sakınca yok ancak görünmelerini istemiyorsanız bir seçeneğiniz daha var; askısız straplez balenli sütyenler. Bu askısız sütyenleri omzu açık abiyelerde, trikolarda, bluzlarda ve sütyen askısının görünmesini istemediğiniz tüm kıyafetlerinizde kullanabilirsiniz.

Sırtı Açık (Sırt Dekolteli) Elbiselerle Hangi Sütyen?

Elbiselerdeki sırt dekolteleri, kıyafetinizin odak noktalarından biridir. Burada görünen bir sütyen kopçası, tüm çekici görünümünüzü anında alaşağı eder. Bu tür kıyafetler için ihtiyacınız olan şey sırtsız olan sütyenlerdir. Slikondan yapılmış, cildinize yapışarak tutunan bu slikon sütyenler, diğer sütyenler kadar toparlayıcı değildir ancak meme uçlarınızın belli olmasını kesinlikle engeller. Ayrıca, giydiğiniz elbisenin sırtı tamamiyle açık değilse çapraz askılı sütyenleri de takmanız mümkündür.

Göğüs Dekolteli Elbiselerle Hangi Sütyen?

Özellikle derin göğüs dekoltesi olan V yakalı kıyafetlerde, sütyenin üst kısmının görünüyor olması başlı başına bir sorun. Eğer sizinde önü açık göğüs dekolteli bir elbiseniz varsa ve bu kıyafetin altına hangi sütyeni takacağınıza karar veremiyorsanız, U sütyenler bu konuda imdadınıza yetişecektir. U şeklindeki bu sütyenler, göğüs uçlarınızı kapatarak gerekli korumayı sağlarken, göğüs çatal kısmınızda boşluk bırakarak, dekolteli elbiseleri giyebilmenize olanak sağlar.

Askılı Elbiselerle Hangi Sütyen?

Özellikle yaz ayları geldiğinde askılı elbiseleri, sırf altına hangi sütyeni takmanız gerektiğini bilmediğiniz için giymediğiniz oldu mu? İşte size yaz için bir ipucu;  renkli olun! Nasıl mı? Elbisenizi tamamlayıcı bir renkte bralet sütyen tercih edin. Bralet sütyenler oldukça rahattır ve sıcak yaz günlerinde ihtiyacınız olan konforu sunar.

Geniş Kollu Elbiselerle Hangi Sütyen?

Geniş kollu elbiseler oldukça rahattır ve yaz ayları için idealdir. Ancak, geniş kol kısımlarının çoğu kadın için endişe kaynağı olduğunu biliyorum. Geniş kollu üst giysileri giydiğinizde ”istemsiz kol kaldırma kazaları” esnasında seksi bir görüntü oluşturmak istiyorsanız o halde kafes sütyenlere yönelmeniz gerekiyor. Kolunuzu kaldırdığınızda görünen kayışları oldukça çekici bir silüet oluşturacaktır.

Dantelli Elbiselerle Hangi Sütyen?

Yaz aylarındaki özel günlerde, hangi kadın dantel bir elbiseyi giymek istemez ki? Dantel elbiseler oldukça zarif ve bir o kadar da şık. Bu tür elbiseleri giydiğinizde, kendinizi içte ve dışta güzel hissetmeniz için aynı renkte dantelli sütyen takmanız hoş bir seçim olacaktır.

Penye Elbiselerle Hangi Sütyen?

İster elbise olsun ister tişört, eğer giysiniz penye ve dar kesimse vücut hatlarınızı en ince detaylarına kadar belli eder. Bu sebeple, penye kıyafetleri giydiğinizde göğüs uçlarınızın belli olmaması için pürüssüz ve dolgulu bir sütyen tercih etmeniz gerekiyor. Dantelli ve fırfırlı modeller ile penye kıyafetleri birlikte giymemenizde fayda var.

MorTilki.Com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ