MorTilki.Com

Vücut Tipine Göre Çanta Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Vücut Tipine Göre Çanta Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kusursuz bir stil oluşturmak ve daha orantılı bir görünüm elde etmek için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Vücut tipiniz ne olursa olsun, ideal giysiyi giymek ve doğru aksesuarı kullanmak olası vücut kusurlarını gizler, daha zarif bir görünüm oluşturur. Bu bağlamda, vücut tipine uygun çantayı seçmek önemlidir.

Çantalar küçük bir aksesuar olsa da, stil konusunda oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Bu yüzden uygun çantayı seçmek önemlidir. Çoğu zaman bu konu gözardı edilir ancak vücut tipine göre ideal olan çantayı seçmek şık bir görünüm elde etmeniz açısından önem teşkil eder. Bu sebeple vücut tipine göre çanta seçimi konusuna değinmeye karar verdik. Öncelikle vücut tipleri hakkında kısa bilgilere yer vermek daha aydınlatıcı olacaktır…

  • Kalçalarınızdan daha geniş bir omuzunuz varsa, ters çevrilmiş bir üçgen şekline sahipsiniz demektir.
  • Beliniz ve omuzlarınız kalçalarınızdan daha darsa, vücut şekliniz armuttur.
  • Omuzlarınız, beliniz ve kalçalarınız aynı boyuttaysa, o halde dikdörtgen bir vücut tipiniz var diyebiliriz.

  • Beliniz omuzlarınızdan ve kalçalarınızdan daha büyükse, o zaman bir elma vücut tipiniz var demektir.
  • Omuzlarınız ve kalçalarınız daha dar bir bel ile dengelenmişse, kum saati şekline sahipsiniz diyebiliriz.

İpucu : Tüm stilistler en ideal vücut tipinin kum saati olduğu konusunda hemfikirdir.

Moda uzamanları çanta seçimi yaparken, vücut tipi ile çantanın ters orantılı olması gerektiğini söylüyor. Peki ama bu ne anlama geliyor? Hep birlikte inceleyelim…

Ters Üçgen Vücut Tipine (Lilyum) Göre Çanta Seçimi

Ters üçgen vücut tipinde omuzların geniş, bel kısmının ise ince olduğundan bahsetmiştik. Bu anotomiyi daha dengeli hale getirmek için doğru çanta seçimi yapmak gerekir. Eğer bu vücut tipine sahipseniz, omuzlarınızdan belinize kadar uzanan, uzun askı kayışlarına sahip orta büyüklükte bir çanta kullanmanız gerekir. Ayrıca, çanta askısını sol omzunuzdan sağ belinize doğru (ya da tam tersi) çapraz asarak daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Dikdörtgen Vücut Tipine Göre Çanta Seçimi

Dikdörtgen vücut şekline sahip insanların keskin düz hatları anında dikkat çeker. Bu keskin vücut tipini biraz yumuşatmak ve ideal görünümü sağlamak için daha büyük boy çantaları tercih etmek yerinde olacaktır. Bu vücut tipine sahipseniz yumuşak deri büyük boy çantaları ve kumaş çantaları tercih edebilirsiniz.

Armut Vücut Tipine Göre Çanta Seçimi

Armut vücut tipinde kalçalar geniştir. Kalçalara kadar uzanan büyük çantalar bu vücut tipine asla uygun değildir çünkü zaten geniş olan kalçaları daha büyük gösterir ve çok orantısız bir görünüme neden olur. Kalçalara kadar uzanan büyük çantalar yerine, omzunuzdan belinize kadar uzanan, kısa askı kayışlı daha zarif çantaları kullanın. Çantanızın belinizdan daha aşağı düşmediğinden emin olun.

Elma Vücut Tipine Göre Çanta Seçimi

Vücudunuzun ana hatlarını dengelemek ve hoş bir görünüm elde etmek için biraz illüzyon yaratmak gerekiyor. Seçtiğiniz el çantasının boyutu ve tasarımı her şeyi değiştirecektir. Elma vücut tipine sahip bir bayansanız küçük, kısa kayışlı ve yapılandırılmamış modellerden uzak durmanızda fayda var. Tote çanta olarak tabir edilen uzun kayışlı, büyük çantalar ve kulplu kutu çantalar tam size göre.

Kum Saati Vücut Tipine Göre Çanta Seçimi

Kum saati vücut tipiniz varsa en ideal ölçülere sahip bir kadınsınız desek sanırım yanılmış olmayız. Tüm stilistler ve moda ikonları en ideal vücut tipinin kum saati olduğunu söylüyor. Bu vücut tipine çoğu kıyafet ve aksesuar tam oturarak uyum sağlar. Bununla birlikte, zarif ve kıvrımlı vücut hatlarınız ile daha kibar ve şık el çantaları tam uyum sağlayacak ve hoş bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Alışverişe çıktığınızda ilk gördüğünüz ve beğendiğiniz çantayı satın alan bir kadınsanız artık hangi kriterlere göre çanta satın almanız gerektiğini biliyorsunuz. Umarız herkes için faydalı bilgiler içeren bir makale olmuştur. Hoşça ve bizi takipte kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ