MorTilki.Com

Güney Kore Dizi ve Sinema Sektörünün Aranan Yüzü ‘Sulli’ Evinde Ölü Bulundu

Güney Kore Dizi ve Sinema Sektörünün Aranan Yüzü ‘Sulli’ Evinde Ölü Bulundu

Güney Kore dizi ve sinema sektörünün aranan yüzü Sulli, Seongnam’daki evinde ölü bulundu. Henüz 25 yaşında olan genç oyuncunun intihar ederek yaşamını sonlandırdığı açıklandı.

Gerçek adı Choi Jin-Ri olan Sulli bir süredir psikolojik sorunlarla mücadele etmekteydi. Kore saatiyle 15:30 civarlarında meydana gelen olayda, kendisinden haber alamayarak endişelenen menejeri Sully’nin Seongnam’daki yalnız yaşadığı evine gitti. Menejeri, ünlü oyuncunun cansız bedeniyle karılaştı.

Genç oyuncu-şarkıcının ölüm sebebinin araştırılması için olay yerinde çalışma başlatan Güney Kore Emniyet Teşkilatı, Sully’nin 2. katta bulunan dairesinde kendisini asarak intihar ettiğini ve geride herhangi bir mektup bırakmadığını açıkladı.

”Benim Bedenim, Benim Kararım” yorumunun en bilinen savunucularından biri olan Güney Koreli oyuncu, bir dönem sütyen takmama kararı alarak kampanyaya destek vermişti.

25 yaşındaki ünlü oyuncunun kesin ölüm sebebi yapılacak otopsi incelemesinin ardından netlik kazanacak.

Sulli Kimdir?

Asıl adı Choi Jin-Ri olan Sulli, 29 Mart 1994 Busan, Güney Kore doğumludur. Seul Sahne Sanatları Lisesi’ni başarıyla bitirdi. Güney Kore dizilerinin aranan yüzü Sulli, kariyerine ilk olarak Prenses Sunhwa rolü ile SSB dizisi, The Ballad of Seodong ile başladı. 2005 yılında şarkıcı olabilmek için SM seçmelerine katıldı ve sonrasında f(x) grubunda yer aldı.

Hotel Del Luna, Real, Fashion King, The Pirates, To the Beautiful You, Punch Lady, Ahmaklık Mucizesi,Ballad of Seodong, The Night of Hate Comments ve Welcome to the Show gibi yapımlarda rol almıştır. Bebek yüzlü biri olan Sulli, ”Dev Bebek” lakabıylada bilinmektedir. 14 Ekim 2019 Pazartesi tarihinde yalnız yaşadığı evinde intihar ederek yaşamına son vermiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ