MorTilki.Com

Dünyanın En Uzun Boylu Mankeni Ekaterina Lisina İki Ayrı Guinness Rekoru Kırdı

Dünyanın En Uzun Boylu Mankeni Ekaterina Lisina İki Ayrı Guinness Rekoru Kırdı

31 yaşındaki rus manken hayli uzun boyuyla görenleri şaşkına çeviriyor. 2.06 Metre boyundaki Rus mankenin yalnızca bacak boyu 133 cm. Sıradışı ölçülere sahip Ekaterina, bu özelliği sayesinde iki farklı Guinness rekorunu elinde bulunduruyor.

15 Ekim 1987 doğumlu Rus manken Ekaterina Lisina, dünyanın en uzun bacaklı mankeni olmak için Guinness’e başvuru yapmış ve yapılan ölçümler sonucunda 133 cm bacak boyuyla dünyanın en uzun bacaklı mankeni olarak tarihe adını yazdırmıştı.

Sonrasında Guinness’e yeniden başvuru yapan manken bu kez de dünyanın en büyük ayaklı kadın mankeni olarak rekorlar kitabına adını yazdırdı. 31 yaşındaki Ekaterina Lisina 47 numara ayakkabı giyiyor. Bu da onu dünyanın en büyük ayaklı kadın mankeni yapıyor.

Genç kızlığa adım attığı ergenlik döneminde hayli zor zamanlar geçirdiğini ifade eden Ekaterina, ”Uzun boyun yüzünden zor bir çocukluk ve ergenlik dönemi geçirdim. Sürekli alay konusu olmaktan bıkmıştım. Yıllar sonra anne olduktan sonra kendimle barışabildim. Şimdi kendimi hiç olmadığım kadar kadınsı ve feminen hissediyorum” diyor.

Eski basketbol oyuncusu Ekaterina Lisina sadece Rusya’nın değil dünyanın en uzun boylu ve en büyük ayaklara sahip mankeni. Rusya’nın Penza şehrinde yaşamını sürdüren Ekaterina, moda defilelerinin aranan yüzü haline gelmiş durumda.

Bir zamanlar Rus milli basketbol takımında profesyonel basketbolcu olan Ekaterina, ”16 yaşımdan beri manken olma hayalleri kuruyordum. Ancak benim yalnızca basketbola yeteneğim olduğunu düşünüyordum. Manken olmak için elime gelen fırsatı değerlendirdim ve şimdi başarılı bir modelim. Bir şeye yeteneğiniz olup olmadığını denemeden bilemezsiniz” diyor.

Dünyanın en uzun boylu mankeni Ekaterina Lisina, 2.06 Metre boya sahip ve 90 kilo.

Bacak boyu 133 cm. olan rekortmen model 47 numara ayakkabı giyiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ