MorTilki.Com

Moulin Rouge Kabaresinin Burlesque Dansçılarından Renkli Kareler

Moulin Rouge Kabaresinin Burlesque Dansçılarından Renkli Kareler

Kuruluşu 1800’lü yılların son çeyreğine dayanan dünyaca ünlü Fransız kabaresi Moulin Rouge, bu yıl 130. yaşını kutluyor. Kabarenin Burlesque dans grubunu ise 14 farklı ülkeden 60 dansçı oluşturuyor.

6 Ekim 1889 yılında Joseph Oller ve Charles Zidler tarafından kurulan ünlü Fransız kabaresi, bu yıl 130. yaş gününü kutluyor. 14 Farklı ülkeden gelen 60 kişilik Burlesque dansçılarının gösterisi ise izleyenlere unutulmaz anlar yaşatıyor.

Günümüzde kadınların kullandığı en etkili feminen giysi olan file çorapların mucidi Moulin Rouge kabaresi desek yanılmış olmayız. Henüz file çorap kavramının konuşulmadığı bir dünyada bu nadide kadın giysisini ilk olarak kullanan Burlesque dansçılarıdır.

Paris’te düzenlenen ilk kabarede, dansçıların bacaklarını ön plana çıkarmak için file çoraplar tasarlandı ve sahnede kullanıldı. Burlesque dansçı kızların giydiği balık ağını andıran bu çoraplar, bir anda meşhur olarak moda dünyasında yerini aldı.

Moulin Rouge kabaresinin her yıl düzenlenen şovlarını yaklaşık 600 Bin kişi izliyor. Kabare, kurulduğu günden bu yana geleneklerine bağlı kalıyor ve aynı çizgide ilerlemeyi sürdürüyor.

Farklı ülkelerden gelen 60 kişilik Burlesque dansçılarının perde arkasında ise tecrübeli teknik elemanlar var. Kırmızı Değirmen kabaresi toplamda 300 civarında bir ekipten oluşuyor.

Dansçı kızlar, sahnede olmadıkları zamanın çoğunluğunu prova ve ısınma hareketleri yaparak geçiriyor.

Burlesque dansçılarından biri olan 27 yaşındaki Claudine Van Den Bergh milyonlarca insanı kendisine hayran bırakan şovun başarı sırrını şu şekilde açıklıyor : ”Sahneye çıktığımda ve sahne arkasında ne zaman nereye gideceğimi çok iyi biliyorum. Bunu tüm Burlesque ekibi bilir. Tüm kızlar giyecekleri kostümlere aşinadır ve her biri profesyoneldir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ