MorTilki.Com

Dünyanın En Yaşlı Kadın Mankeni Carmen Dell’Orefice 88 Yaşında Emekli Oluyor

Dünyanın En Yaşlı Kadın Mankeni Carmen Dell’Orefice 88 Yaşında Emekli Oluyor

”Dilerim 100 yaşıma kadar yaşarım ve öldüğümde ayağımda stiletto ayakkabılarım olur.” diyen Dünyanın en yaşlı kadın mankeni Carmen Dell’Orefice emekli oluyor. 88 yaşındaki Orefice 15 yaşında başladığı meslek hayatını sonlandırma kararı aldı.

Amerikalı model ve oyuncu Carmen Dell’Orefice 88 yaşında mesleki kariyerini sonlandırma kararı aldı. Henüz 15 yaşında Vogue dergisinin kapak kızı olan ünlü model 73 yıldır podyumlarda boy gösteriyordu.

3 Haziran 1931 doğumlu olan Carmen Dell’Orefice 1946 yılında henüz 15 yaşındayken Vogue dergisine kapak oldu. O günden sonra yıldızı parlayan ünlü manken tam 73 yıl boyunca podyumların aranan yüzü oldu. Yıllara meydan okuyan güzelliği ve yaşam enerjisiyle büyüleyen Orefice, ”genç mankenlere ilham olmak istiyorum” diyor.

Küçük yaşlarda moda dünyasına adım atan emektar manken annesine maddi destek olmak için modelliğe başladığını söylüyor. Uzun meslek hayatı boyunca her zaman işini severek yaptığını ve ilerleyen yaşını kafasına takmadığını söyleyen Carmen, stresten uzak durmak, spor yapmak ve kaliteli uyumak güzelliğimin sırrı diyor.

Tam tamına 73 yıldır mankenlik yapan Carmen Dell’Orefice dünyaca ünlü birçok dergiye kapak oldu. En tanınmış moda fotoğrafçılarıyla çalıştı ve Guinness rekorlar kitabına bile adını yazdırdı ve dünyanın en yaşlı kadın mankeni olarak tarihe geçti.

88 yaşında emekliye ayrılma kararını açıklayan Dell’Orefice, ”Ne var ki her güzel şeyin bir sonu var. Benim de meslek hayatım buraya kadar. Bundan sonra bayrağı genç nesillere devretmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ