MorTilki.Com

Reynmen Adını ”R Reynmen” Olarak Değiştirmek Zorunda Kaldı

Reynmen Adını ”R Reynmen” Olarak Değiştirmek Zorunda Kaldı

Ünlü fenomenin kullandığı ”Reynmen” takma isminin başka biri adına patentli olduğu öğrenildi. Gerçek ismi Yusuf Aktaş olan Reynmen takma isimli sosyal medya fenomeni patent sorunu yüzünden takma adını değiştirmek zounda kaldı.

Ela ve Derdim Olsun isimli şarkılarıyla uzunca bir süre gündem olmayı başaran Reynmen takma isimli Yusuf Aktaş‘ın bu günlerde isim sorunuyla başı dertte. Kullandığı ”Reynmen” rumuzunun Ömer Duvaklı isimli biri adına patentli olması yüzünden takma adını değiştirmek zorunda kaldı.

Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa isimli Tv programında yapılan habere göre, ‘Reynmen’ rumuzu 12 Kasım 2018 tarihinde Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Ömer Duvaklı adına tescillendi. Tescilin yapılmasının ardından takma ismin kullanım hakkı Duvaklı’ya verildi.

Karara İtiraz Etti

Tüm bunların üzerine kolları sıvayan Yusuf Aktaş karara itiraz etti fakat itirazı yerinde görmeyen kurum yetkilileri, Aktaş’ın Reynmen ismini kullanamayacağına hükmetti.

Takma ismin kullanım hakkı kendisinde olmayan Yusuf Aktaş, R Reynmen olarak yeni bir takma isim aldı ve bu ismin tüm haklarını tescillettirdi. Reynmen artık bir R harfi fazlalıkla R Reynmen olarak bilinecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ