MorTilki.Com

Genç Doktor, Instagram Paylaşımları Yüzünden Mesleğinden Oldu

Genç Doktor, Instagram Paylaşımları Yüzünden Mesleğinden Oldu

Geçtiğimiz günlerde Myanmar‘da yaşanan olay ülkenin en çok konuşulan haberlerinden birisi haline geldi. Nang Mwe San isimli  kadın doktor, Instagram hesabında cesur pozlarını paylaştı. Bu paylaşımlardan haberdar olan Myanmar Tıp Konseyi, genç doktorun lisansını bu paylaşımları yüzünden iptal etti.

Instagram’da çok sayıda hayranı bulunan Nang Mwe San, bu haberi hesabında yaptığı paylaşım ile duyurdu. Haberi alan birçok kullanıcı tıp konseyinin aldığı bu karara tepki gösterdi.

Kararı veren Myanmar Tıp Konseyi, genç kadının doktorluk lisansının ülke geleneklerine ters düşen bu paylaşımları yüzünden iptal ettiğini açıkladı.

Konsey, Nang Mwe San’in ülke geleneklerine uygun olmayan bu paylaşımlarını silmesi durumunda gelecek yıl yeniden mesleğe dönebileceğini dile getirdi.

Genç doktor bu açıklamanın ardından tepki gösterdi ve paylaşımlarına devam edeceğini söyledi.

Nang Mwe San isimli 28 yaşındaki doktor ayrıca modellikte yapıyor ve Güneydoğu Asya Ülkelerinden olan Myanmar’da hayatını sürdürüyor.

Genç doktor olayın ardından şu açıklamayı yaptı, “Myanmar sağlık sektöründe çok sayıda etik sorun var. Modellik kariyerim gibi sıradan hususlarla sağlık sektörünü meşgul etmek istemem..”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ