MorTilki.Com

Filistin Asıllı Gigi ve Bella Hadid Kardeşler, Ermenistan’a Bağış Yapan Kim Kardashian’ı Sildi

Filistin Asıllı Gigi ve Bella Hadid Kardeşler, Ermenistan’a Bağış Yapan Kim Kardashian’ı Sildi

Filistin kökenli ünlü model kardeşler Gigi ve Bella Hadid, geçtiğimiz günlerde yaptığı Ermenistan açıklamalarıyla tepki çeken Kim Kardashian’ı Instagram’da sildi. Hadid kardeşler, sosyal medya hesaplarından her fırsatta Ermenistan’ı destekleyen videolar paylaşan magazin yıldızına gösterdikleri tepkiyle olay oldu.

Baba tarafından Ermeni asıllı olan 39 yaşındaki Amerika vatandaşı Kim Kardashian, geçtiğimiz hafta Ermenistan askerlerinin Karabağ’da saldırıya uğradığını iddia etmiş ve yaptığı açıklamalar nedeniyle eleştirilmişti.

Söz konusu açıklamalarının ardından büyük tepki çeken Kardashian, sonraki günlerde ise Ermenistan destek fonuna 1 milyon dolar tutarında bir destekte bulunduğunu duyurmuş ve takipçilerinin de bağış yapması konusunda çağrı yapmıştı.

Kardashian, sosyal medya hesabında yayınladığı videoda, “Aklım ve dualarım oradaki cesur adam, kadın ve çocuklarla. Mesafelerle ayrılsak da sınırların bizim için bir engel olamayacağını ve tüm dünyada hep birlikte tek bir Ermeni ulusu olduğumuzu herkesin hatırlamasını istiyorum” demişti.

Aslen Filistinli olan Bella ve Gigi Hadid, Kim Kardashian tarafından yapılan bu çağrılara tepki niteliğinde bir karara imza attı. Hadid kardeşler, daha önce bazı projelerde birlikte yer aldıkları reality şov yıldızı Kardashian’ı sosyal medyada silme kararı aldı.

Aldıkları bu kararla dünya magazin gündeminde geniş yankı uyandıran Bella Hadid ve Giga Hadid, Kim Kardashian’ın diğer kardeşleri Kylie Jenner, Khloé Kardashian ve Kourtney Kardashian’ı silmedi.

24 yaşındaki ünlü model Bella Hadid, önceki yıl ABD’nin Müslüman ülkelere vize yasağı getirmesine karşı çıktığını belirtmiş ve “Müslüman olmaktan gurur duyuyorum” şeklinde bir açıklama yapmıştı.  

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ