MorTilki.Com

Yaşlı Komşusunu Darp Eden Halil Sezai İçin İstenen Ceza Netleşti

Yaşlı Komşusunu Darp Eden Halil Sezai İçin İstenen Ceza Netleşti

41 yaşındaki şarkıcı Halil Sezai, geride bıraktığımız günlerde yaşlı komşusu Hüseyin Meriç’e şiddet uygulamış ve görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından tutuklanmasına karar verilmişti. Şarkıcı hakkında bugün bir iddianame düzenlendi ve 13 yıl 10 ay hapis cezası isteniyor.

İstanbul’un Tuzla ilçesinde 67 yaşındaki komşusunu darp ettikten sonra tutuklanan Halil Sezai için istenen ceza belli oldu. Ünlü şarkıcı hakkında, 5 farklı suçtan 13 yıl 10 aya kadar hapis cezası istemiyle bir iddianame hazırlandı.

Neler Yaşanmıştı?

Halil Sezai Paracıkoğlu, film çekimi için Tuzla’da bulunan bir sitede 2 villa kiralamıştı. 15 Eylül tarihinde, aralarında daha önce de bazı anlaşmazlıklar yaşandığı aktarılan yan komşusu Hüseyin Meriç ile Paracıkoğlu arasında tartışma çıkmıştı. Meriç, tartışma sırasında şiddet gördüğü belirterek Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine gitmiş ve şarkıcı hakkında şikayette bulunmuştu.

Emniyet mensupları, söz konusu şikayetin ardından güvenlik kameralarını incelemiş ve Halil Sezai’yi göz altına almıştı. Şarkıcı, emniyet merkezindeki ifadesinin ardından serbest kalmıştı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerin sosyal medyada gündem olmasının ardından, Başsavcılık tarafından Paracıkoğlu’nun adliyeye getirilerek yeniden ifadesinin alınması talimatı verilmişti.

Görüntüler yeniden değerlendirildikten sonra soruşturma genişletilmiş, şüphelinin “silahla kasten yaralama”, “hakaret”, “konut dokunulmazlığını ihlal” ve “tehdit” suçlarından savcılıkta ifadesinin alınacağını aktarılmıştı. Halil Sezai, değerlendirmeler sonrası alınan kararla “silahla kasten yaralama” suçundan tutuklanmıştı.

Sezai’nin Avukatı, Tutuklama Kararına İtiraz Etmişti

Tutuklanmasına karar verilen Şarkıcı Halil Sezai’in avukatı, Anadolu Sulh Ceza Hakimliği’ne başvuruda bulunarak müvekkilinin tutuklanma kararına itirazda bulunmuştu. Savcılığa yeni görüntüler sunan Avukatı, Paracıkoğlu’nun tutukluluk kararının kaldırılmasını ve tahliyesini talep etmişti. Sunulan video kayıtlarında, Hüseyin Meriç’in şarkıcının evinin önüne elinde baltayla geldiği söylenmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ