MorTilki.Com

13 Milyon Dolara Uçak Alan Acun Ilıcalı’ya Şehrazat’tan Telif Hakları Tepkisi

13 Milyon Dolara Uçak Alan Acun Ilıcalı’ya Şehrazat’tan Telif Hakları Tepkisi

68 yaşındaki ünlü söz yazarı ve besteci Şehrazat, 13 milyon dolara (99.5 milyon TL) uçak satın alan Acun Ilıcalı’ya veryansın etti. Telif haklarını ödemediğini iddia ettiği Ilıcalı hakkında, ”Uçağını almadan önce bizim şu telifleri ödeseydi terbiyesiz. Haram zıkkım olsun” sözleriyle tepki gösterdi.

Türkiye’nin en sevilen ünlülerinden biri olan TV8’in sahibi Acun Ilıcalı, geçtiğimiz günlerde özel jetini satarak yeni bir uçak satın almıştı. Acun’un 13 milyon dolar değerindeki yeni uçağının magazin gündeminde haber olmasıyla birlikte bazı ünlülerden tepki mesajları gelmeye başladı.

Kısaca Şehrazat ismiyle bilinen ünlü besteci, söz yazarı ve yapımcı Şehrazat Kemali Söylemezoğlu, Acun Ilıcalı’yı ”emek hırsızılığı” ile suçlayarak ağır ithamlarda bulundu. Twitter üzerinden konuyla ilgili tepkisini dile getiren Şehrazat, ”Aldığın uçakta en azından benim hiç gözüm yok! İstersen 1000 tane uçak al ancak önce teliflerimizi öde. Hak yeme! Kursağına yapışır @acunilicali. Senin yaşın kadar benim kariyerim! Hiç utanma yok dimi” dedi.

Bir başka Twitter gönderisinde ise ”Sana kazandırdığımız para yedi ceddine yeter. Hakkımızı öde @acunilicali. Ayıptır, günahtır!” ifadelerini kullandı.

Şehrazat’ın sosyal medya paylaşımına destek veren radyo programcısı Hakan Eren, ”Acun uçak almayı biliyor ama sanatçıların teliflerini ödemesini bilmiyor. Yıllardır süren mahkemeleri var ödenmeyen teliflerle ilgili. Uçağın bir teker parası oysa ödeyeceği telifler. Ne kadar acı ve üzücü bir durum.” dedi.

Survivor yarışması için sıklıkla Dominik Cumhuriyeti’ne giden Acun Ilıcalı, kesintisiz bir uçuş için Challenger 605 tipi özel jetini satarak Global Express XRS 2012 model bir uçak satın almıştı. 13 Milyon Dolar değerindeki 16 yolcu kapasiteli Kanada yapımı uçakta yolcular için özel dinlenme bölümleri mevcut. Ayrıca, koltukları açılarak yatak haline gelebiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ