MorTilki.Com

Türk Halk Müziği Sanatçısı Taner Olgun, Koronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybetti

Türk Halk Müziği Sanatçısı Taner Olgun, Koronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybetti

Seslendirmiş olduğu türkülerle geniş hayran kitlesine ulaşan Taner Olgun, geride bıraktığımız günlerde Koronavirüs teşhisiyle hastanede tedavi görmeye başlamıştı. 44 yaşındaki Kırıkkaleli Türk halk müziği sanatçısı, bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Olgun’un ölüm haberi, sevenlerini yasa boğdu.

Ünlü türkücünün ölüm haberi, Deva Partisi Kırıkkale Kurucu İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş‘un sosyal medya hesabından duyuruldu. Karakuş, Twitter hesabından yaptığı duyuruda, “Şehrimizin sevilen ses sanatçısı Taner Olgun’un Covid-19 sebebiyle vefat etmesi bizleri derinden üzdü. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Memleketi Kırıkkale ve Orta Anadolu bölgesinin tanınan ses sanatçılarından Taner Olgun, bir süredir hastanede mücadele ettiği Koronavirüse yenik düştü. Sevenleri, Olgun’un vefat haberiyle derin üzüntü yaşadı.

Taner Olgun Kimdir?

Henüz 44 yaşında Covid-19 salgını nedeniyle yaşamını yitiren Taner Olgun, 18 Ağustos 1976 tarihinde Kırıkkale ilinin Keskin ilçesine bağlı Arap köyünde dünyaya gelmiştir. 1994 yılında çıkardığı kaset ile Türk halk müziği camiasının sevilen isimlerinden birisi haline gelmiştir.

Yaklaşık bir ay önce sözleri Alpaslan AYDIN’a ait olan ‘Gel gel’ isimli türküsünün klibini yayınlanan Taner Olgun, ilk çıkardığı ‘Gelin Eyledim‘ isimli kasetiyle ün kazanmıştır. Daha sonra ise Be Gülüm ve Seni Düşüne Düşüne gibi birçok türkü albümüne imza atmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ