MorTilki.Com

Amerikalı Ünlü Şarkıcı Halsey’in Türkiye Hayranlığı

Amerikalı Ünlü Şarkıcı Halsey’in Türkiye Hayranlığı

25 yaşındaki Amerikalı ünlü şarkıcı Halsey, geride bıraktığımız gün sosyal medya hesabında yaptığı bir paylaşımla herkesi şaşırttı. DNA testi yaptırdığını açıklayan yıldız isim, %11 Türk olduğunu öğrendiğini belirtti ve “Türkçe öğreniyorum!” şeklinde bir gönderi yayınladı.

Aslen Macaristanlı olduğu bilinen Halsey, geride bıraktığımız günlerdeki bir röportajında Türk DNA’sı taşıdığını dile getirmişti. Genç yaşta müzik dünyasına adım atan ünlü popçu, şimdi de Türkçe öğrenmeye ve Türkiye hakkında tanıtıcı paylaşımlar yapmaya başladı.

Şu sıralar Türkiye hakkında İnternet’ten araştırmalar yaparak ülkemizin kültürünü öğrenmeye çalışan Halsey, Twitter hesabına cep telefonun Türkçe klavyesini paylaşarak “Türkçe öğreniyorum!” yazılı bir görsel yayınladı.

Tam adı Ashley Nicolette Frangipane olan pop yıldızı, geride bıraktığımız günlerde de Instagram hesabında “Yavaş yavaş ev baklavasında ustalaşıyorum” diyerek, Türk baklavası resmi paylaşmıştı.

Türk bir takipçisi, Halsey’i Türkiye’ye davet etmiş ve baklavayı yerinde yemesini önermişti. Şarkıcı, bu hayranına; “Macar asıllı olduğumu düşünerek büyüdüm. Sonra DNA testi yaptırdım ve pek de Macar olmadığımı, aslında Türk olduğumu gördüm. Sadece yüzde 11’lik bir oran ama baklavayı sevmeme yetiyor.” şeklinde bir yanıt vermişti.

Son günlerde sosyal medya hesaplarında Türkiye hakkında birçok bilgi paylaşmaya başlayan Halsey, Amerika’da geçtiğimiz aylarda yaşanan George Floyd protestolarına katılmış ve eylemler sırasında polisin plastik mermilerine maruz kalarak yaralanmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ