MorTilki.Com

Sanat Dünyasının Duayen İsmi Hümeyra’nın Oğlu Sadık Bigat Hayatını Kaybetti

Sanat Dünyasının Duayen İsmi Hümeyra’nın Oğlu Sadık Bigat Hayatını Kaybetti

Yaklaşık 50 yıldır sanat hayatını aktif olarak sürdüren şarkıcı, oyuncu ve söz yazarı Hümeyra, evlat acısıyla sarsıldı! Telefonla aramasına rağmen haber alamadığı oğlunun Nişantaşı’ndaki evine giden duayen isim, 47 yaşındaki tek oğlu Sadık Bigat’ın cansız bedeniyle karşılaştı. Bigat’ın ölüm nedeni ise kalp krizi olarak kayıtlara geçti.

Fatma Hümeyra Akbay veya herkesçe bilinen sahne ismiyle Hümeyra, 47 yaşındaki oğlu Sadık Bigat‘ı kaybetti. Telefonla aramasına rağmen bir türlü yanıt alamayan ünlü sanatçı, oğlunun Nişantaşı’ndaki evine giderek kapıyı açtırdığında hayatının en acı anını yaşadı…

Ölüm Nedeni Kalp Krizi

 Trajik olayın hemen sonrasında sağlık ekipleri çağrıldı ancak ne yazık ki 47 yaşındaki Sadık Bigat için yapılacak bir şey kalmamıştı. Yapılan incelemenin ardından Bigat’ın kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdiği öğrenildi. 72 yaşındaki Hümeyra’nın, Mithat Bigat ile olan evliliğinden dünyaya gelen Sadık Bigat, bugün toprağa verilerek son yolculuğuna uğurlanacak.

Hümeyra Kimdir?

Kısaca Hümeyra ismiyle bilinen Fatma Hümeyra Akbay, 15 Ekim 1947 tarihinde Ankara’da doğdu. Henüz çocuk yaşlarda bale dersleri almaya başlayan Hümeyra, babasının ölümünün ardından annesiyle birlikte İstanbul’a taşındı. Lise çağlarında iyi bir eğitim alabilmesi için İngiltere’deki dayısının yanına gitti. Geri döndüğünde bir gazetede muhabir olarak işe başladı ve 20 yaşındayken Haluk Aşkın ile ilk evliliğini yaptı ancak bir süre sonra ayrıldı.

1970’li yılların hemen başında ilk plağını çıkardı ve 1972 yılında en Mithat Bigat ile nikah masasına oturdu. 7 yıl süren bu evliliğinden Sadık isminde bir oğlu oldu. Kariyeri boyuca, 20’ye yakın 45’lik ve 10’a yakın albüm çıkardı.

Birçok tiyatro oyunun yanı sıra, Avrupa Yakası, Melekler Korusun, Babam ve Oğlum, Dedemin İnsanları, Unutursam Fısılda, Yalan Dünya, Paramparça, Şahsiyet, Biz Böyleyiz ve Kadın gibi sayısız popüler yapımda başarıyla rol aldı. Başından 5 evlilik geçen Hümeyra, şu an 72 yaşında ve aktif olarak sanat hayatına devam etmekte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ