MorTilki.Com

Amerikalı Ünlü Oyuncu Wilford Brimley 85 Yaşında Hayatını Kaybetti

Amerikalı Ünlü Oyuncu Wilford Brimley 85 Yaşında Hayatını Kaybetti

Hollywood sinemasının emektar oyuncusu Wilford Brimley 85 yaşında hayatını kaybetti. Böbrek yetmezliği nedeniyle bir süredir tedavi gören ünlü aktörün ölüm haberi sinema dünyasını yasa boğdu.

The China Syndrome, The Thing ve The Natural gibi birçok sinema filmi ve Tv dizisinde rol alan Amerikalı ünlü oyuncu Wilford Brimley hayatını kaybetti. Kariyeri boyunca 50’ye yakın yapımda karakter oyunculuğunu üstlenen Brimley’in acı haberini menajeri Lynda Bensky duyurdu. Kısa bir açıklama yapan Bensky, ”Wilford Brimley güvenebileceğiniz bir adamdı. Sert bir dış görünüşü olsa da yumuşak bir kalbi vardı. Aramızdan ayrıldığı için çok üzgünüm” dedi.

1979 yılından beri diyabetle mücadele eden ünlü oyuncu, son yıllarda böbrek sorunları nedeniyle diyalize girmekte ve tedavi görmekteydi. CNN ve NBC News‘in haberine göre, 1 Ağustos 2020 Cumartesi günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Emektar oyuncunun ölüm nedeni ”böbrek yetmezliği” olarak kayıtlara geçti.

Ünlü oyuncunun ölüm haberi sonrasında birçok ünlü isim taziye mesajı yayınlayarak üzüntüsünü dile getirdi. Seth Green, ”Onunla ilk filmimi çekecek kadar şanslıydım. Sadece 8 yaşındaydım ama bana akranı gibi davrandı ve bana bir aktör olarak güven verdi. Nezaketi ve cömertliği için minnettarım.” dedi.

Stephen Colbert, ”Sinema dünyasında çok büyük performanslara imza atan mükemmel bir oyuncuydu. Seni asla unutmayacağız” ifadelerini kullandı. Ünlü yazar Meghan McCain ise ”Kısa süreliğine de olsa onunla zaman geçirme fırsatı bulmuştum. Kendisi harika bir kişilik ve mükemmel bir oyuncuydu. Hatıraları hep bizimle kalacak” notunu düştü.

Wilford Brimley Kimdir?

Anthony Wilford Brimley 27 Eylül 1934 tarihinde Utah’da dünyaya geldi. Genç yaşlarda Amerikan Silahlı Kuvvetlerine katıldı. 1956 yılında Lynne Bagley ile evlenen Wilford Brimley’in 4 oğlu oldu. Sinemaya gönül veren Brimley, ordudan sonra western, aksiyon ve bilim kurgu türlerindeki filmlerde küçük rollerde yer aldı.

80’li yıllarda The Thing, Death Valley, High Road to China, Tender Mercies, Shadows on the Wall, Jackals gibi filmlerle adını geniş kitlelere duyurdu. 90’lı ve 2000’li yıllarda Eternity, Hard Target, The Firm, Heaven Sent, Chapter Perfect, Lunker Lake, Summer of the Monkeys, I Believe, Brigham City ve Masque gibi filmlerde başarıyla rol aldı.

Wilford Brimley, 1 Ağustos 2020 Cumartesi tarihinde Utah’daki bir hastanede böbrek yetmezliği nedeniyle 85 yaşında öldü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ