MorTilki.Com

Yeşim Salkım’dan Murat Övüç’e Zehir Zemberek Sözler

Yeşim Salkım’dan Murat Övüç’e Zehir Zemberek Sözler

Pınar Gültekin cinayeti sonrası kadına şiddete karşı tüm toplumdan birlik mesajları gelirken sosyal medya fenomeni Murat Övüç’ün yaptığı açıklamalar gündeme bomba gibi düştü. Övüç’ün ”Kadınlar kendilerini bir adım geri çekecek, ağızlarını tutacak” ifadelerinin ardından ünlü şarkıcı Yeşim Salkım zehir zemberek sözler sarf etti.

Pınar Gültekin‘in eski sevgilisi tarafından acımasızca öldürülmesinin ardından toplumun tüm kesimleri kadına şiddete karşı birlik olmuşken sosyal medya fenomeni Murat Övüç‘ün açıklamaları tepki çekti. Murat Övüç söz konusu açıklamasında, ”Ne olacak bu kadınlar? Şiddete uğradık, tacize uğradık, bizi vurdular. Tutun dilinizi! Kadın her zaman erkeğin bir adım arkasında olmak zorunda. Kadınlar maalesef adama saydırıyorlar, küfür ediyorlar, gaza getiriyorlar. Tabii şiddete karşıyım. Asla hiç bir kadın şiddete maruz kalmamalı.” İfadelerini kullandı.

”Sen ve Senin Gibiler Kadının Yerini Konumlandıracak En Son İnsanlarsınız”

Murat Övüç’ün bu sözlerine sosyal medya hesabından yanıt veren Yeşim Salkım şu ifadeleri kullandı; ”Bak @muratovucofficiall cinsel yönelimin beni hiç ilgilendirmez amaaaaaa eğer haddini aşıp da bize kadınlığı öğretmeye kalkarsan seni o takip eden ve arkanda olduğunu zannettiğin kadınlar da kurtaramaz. Sen ve senin gibiler bu ülkede kadının yerini konumlandıracak en son insanlarsınız. ‘Kadın erkeğin bir adım gerisindedir’ gibi kullandığın basiretsiz ve çirkin sözlerin yüzünden ve sen ve senin gibi maalesef toplumu yanlış yönlendirenler yüzünden bugün bir genç bir kadın daha varilden ceset torbasına kondu. Haddinizi bilin! Ettiğiniz küfürlere ve ağzınızdan çıkan sözlere dikkat edin. Bence çünkü hiç bir bilinçli toplum sizi kıymetli bir yere koymaz. 2 kızım var ve senin haddine değil bizim nasıl yürüyeceğimiz. Sana bir psikolog tavsiyesi… @muratovucofficiall bu arada sayfamı bu video ile kirlettiğim için tüm aklı başında değerli takipçilerimden özür dilerim, itinayla kaldıracağım zamanı gelince.” 

”Beni Tombul Gördü Hakan Uzan’a Benzetti Herhalde”

Yeşim Salkım’ın sert sözlerine yanıt veren Murat Övüç, ”Beni tombul gördü Hakan Uzan’a benzetti herhalde. Size hiç yakıştıramadım. Sevdiğim saydığım bir insandınız. Beni hedef göstererek kadınlar gözünde linç edemediniz. Ayrıca bu ülkenin cumhurbaşkanına hakaret edemezsiniz. Sizi kınıyorum” İfadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ