MorTilki.Com

Huysuz Virjin Tiplemesiyle Tanınan Seyfi Dursunoğlu Hayatını Kaybetti

Huysuz Virjin Tiplemesiyle Tanınan Seyfi Dursunoğlu Hayatını Kaybetti

90’lı yıllara damga vuran “Huysuz Show” isimli televizyon programın sunucusu Seyfi Dursunoğlu, bugün tedavi görmekte olduğu hastanede hayatını kaybetti. Dursunoğlu’nun ölüm haberi, yıllardır birlikte çalıştığı sanatçı dostlarını ve sanat camiasını yasa boğdu.

Huysuz Virjin” lakabıyla tanınan 87 yaşındaki Seyfi Dusrunoğlu, rahatsızlığı nedeniyle 15 gündür hastanede tedavi görmekteydi. Dursunoğlu, üç gün önce durumunun kötüye gitmesi nedeniyle yoğun bakım ünitesinde alınmıştı. Ekranların ünlü isimi, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata tutunmayı başaramadı.

Televizyon kariyerine bundan 50 yıl önce ilk adımını atan Seyfi Dursunoğlu, 2000’li yıllara kadar çok sayıda projede yer almıştı. Sahnede Huysuz Virjin lakabıyla anılan Dursunoğlu, bir dönemin ünlü yarışmalarından Popstar Türkiye‘nin jüri koltuğunda oturmuştur.

Sunduğu “Huysuz Show” programındaki esprili tavırlarıyla adını tüm Türkiye’ye duyuran Dursunoğlu, Popstar Türkiye isimli müzik yarışmasının 2. sezonunda, İbrahim Tatlıses, Garo Mafyan ve Deniz Seki gibi isimlerle birlikte jüri üyeliği yapmıştır.

Seyfi Dursunoğlu Biyografi

1 Ekim 1932 tarihinde Trabzon’da dünyaya gelen Seyfi Dursunoğlu’nun 7 kardeşi daha vardır ve aslen Bayburtludur. Henüz 6 yaşındayken ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşmiştir. Manifaturacılık yapan bir babanın oğlu olan Dursunoğlu, ilkokulu Beylerbeyi’nde okudu.

Lise eğitimini ise Haydarpaşa Lisesinde yatılı olarak tamamlamıştır. Liseyi bitirdikten sonra İngiliz Filolojisi bölümünde eğitim görmeye başlamıştır. Buradaki eğitimini yarıda bırakan Dursunoğlu, Sosyal Sigortalar Kurumunda 18 yıl memur olarak görev almıştır. 1970 yılında memurluk görevinden ayrılarak sahnelere adım atmıştır.

İlk olarak küçük yerlerde sahne almaya başlayan Seyfi Dursunoğlu, gösterdiği performansla sonraki yıllarda adını duyurmayı başarmıştır. Bu başarısı sayesinde, her yıl İzmir Fuarında Türkiye’nin tanınmış sanatçılarıyla birlikte sahneye çıkmıştır. Televizyon kariyeri, Öztürk Serengil‘in TRT’de sunduğu yarışmaya katıldıktan sonra başlamıştır.

Huysuz Show adlı programıyla seyirciyle artık televizyonlarda buluşmaya başlayan Seyfi Dursunoğlu, konuklarıyla olan sıra dışı sohbetleri ve seslendirdiği şarkılarla Türkiye’de tanınan bir isim haline gelmiştir. Dursunoğlu, 2007 yılında aldığı kararla artık Huysuz Virjin karakterini canlandırmayacağını açıklamıştır. Aldığı bu kararın sebebini ise RTÜK’ün programın yayınlandığı kanallara uyguladığı sansür olarak belirtmiştir.

Geçtiğimiz yıllarda 15 milyon TL‘lik mal varlığının tümünü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlayacağını açıklayan Seyfi Dursunoğlu, Huysuz’la Dans Eder misin?, Benzemez Kimse Sana yarışma programları ve birçok reklam filminde rol almıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ