MorTilki.Com

Youtuber Duygu Özaslan, Fazla Kilolarının Bulimia Nervoza Hastalığından Kaynaklandığını Açıkladı

Youtuber Duygu Özaslan, Fazla Kilolarının Bulimia Nervoza Hastalığından Kaynaklandığını Açıkladı

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla dikkat çekmeyi başaran Duygu Özaslan, geride bıraktığımız gün havuz kenarında bikinisiyle objektiflere yakalandı. Ünlü fenomenin kilolu hali takipçilerinin dikkatinden kaçmadı. Özaslan, ortaya çıkan bu görüntüleri nedeniyle gelen eleştirilerin ardından, fazla kilolarının nedeninin Bulimia Nervoza hastalığı olduğunu söyledi.

Duygu Özaslan, bugün sosyal medyada ortaya çıkan photoshop’suz görüntüleriyle olay oldu. 29 yaşındaki fenomen, ortaya çıkan bu görüntülerle Instagram’da paylaştığı fotoğraflar arasında büyük fark nedeniyle tepki dolu yorumlar aldı.

Şu sıralar tatil için Bodrum’da olan Özaslan, önceki gün sarı bikinisiyle havuz kenarında görüntülendi. Fenomenin sosyal mecralarda paylaşılan bu görüntülerdeki selülitli ve kilolu hali, hayranları tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Instagram’da 2 milyona yakın kullanıcı tarafından takip edilen Duygu Özaslan, son günlerde paylaştığı bikinili tatil pozlarındaki fit haliyle dikkat çekmişti. Bugün yayınlanan fotoğraf karelerinde ise Özaslan’ın oldukça kilolu olduğu ve fit halinden eser kalmadığı görüldü.

Youtuberin photoshop’suz bu haline binlerce yorum geldi. Özaslan, Twitter’da tepkilerin çoğalmasının ardından  “Benim kilolu halim bile hepinizden güzel” şeklinde bir gönderi paylaştı.

Takipçilerini kandırmakla itham edilen Duygu Özaslan, bir süre sonra Bulimia Nervoza hastalığına yakalandığını ve tedavi gördüğünü dile getirdi. Özaslan açıklamasında; “Evet, kilo aldım. Aslında sonra açıklayacaktım ama şimdi söyleyeyim; bulimia nervoza hastalığına yakalandım. İyileşme sürecindeyim” ifadelerini kullandı.

Bulimia Nervoza Hastalığı Nedir?

Özgüveni düşük ve depresif kişilerde daha sık karşılaşılan Bulimia Nervoza isimli rahatsızlık, kişinin bir anda yeme kontrolünün kaybolması durumudur. Bu hastalığın görüldüğü bireyler, kısa bir zaman dilimi içerisinde normal bir insanın yiyebileceğinden daha fazla besin tüketirler. Bazı özel terapiler ve ilaçlarla tedavi edilebilen bir hastalıktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ