MorTilki.Com

ÖSYM’nin İnceleme Kararı Sonrası Mabel Matiz’den İlk Açıklama

ÖSYM’nin İnceleme Kararı Sonrası Mabel Matiz’den İlk Açıklama

YKS sınavında çıkan Mabel Matiz sorusunun ardından, ÖSYM flaş bir karar alarak soruyu hazırlayan kişiler hakkında inceleme başlatıldığını ve sorumlu kişilerin soru hazırlama sürecinden çıkarılacağını açıklamıştı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından sessizliğini bozan ünlü şarkıcı, sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen YKS sınavının temel yeterlilik testinde Mabel Matiz‘in Maya isimli albümünden bir soru çıkmış ve adaylara ”Fırtınadayım” şarkı sözlerinde ne ifade edildiği sorulmuştu. Bu sorunun sosyal medyada gündem olmasının ardından açıklama yapan ÖSYM Başkanı, konu ile ilgili soruşturma başlattıklarını ve ilgili kişilerin soru hazırlama sürecinde artık yer alamayacaklarını dile getirmişti.

34 yaşındaki ünlü şarkıcı Mabel Matiz, sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaparak, ”Müziğimle hayati bir sınavın sorularına konu olmak beni çok mutlu etti. Şimdi ise aynı sınav üzerinden kişisel değerlerimin konu edilmesini hayretle izliyorum. Adımın yanına coğrafi işaret logosu konmasına ramak kalmışken, sınandığım şeye bak.

Eh, hayatın sınavları bitmez demiştim. Bi yoklama da burdan geldi.

Yoğun destek ve sevgi mesajlarınızı içim büyüyerek okuyor ve kabul ediyorum. Bugüne dek müziğimle anlatmak istediğim şeyin ne kadar iyi anlaşıldığını yine sizin yazdıklarınızdan anlıyor ve daha da güçlü hissediyorum.

Müziğimi yapmaya, hikayeler anlatmaya ve bu ülkenin bir parçası olmaya gönülden devam edeceğim. Bir başka sınavda görüşmek üzere.” İfadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ