MorTilki.Com

Hadise ve Sıla’dan, Ozan Güven Tarafından Şiddet Gördüğü İddia Edilen Deniz Bulutsuz’a Destek

Hadise ve Sıla’dan, Ozan Güven Tarafından Şiddet Gördüğü İddia Edilen Deniz Bulutsuz’a Destek

45 yaşındaki ünlü oyuncu Ozan Güven ile bir süredir aşk yaşayan Deniz Bulutsuz, geride bıraktığımız günlerde bir açıklama yaparak sevgilisi tarafından ağır fiziksel şiddete maruz kaldığını ve olayı mahkemeye taşıyacağını ifade etmişti. Bu açıklamanın ardından sessizliğini bozan Ozan Güven, şiddete uğrayanın kendisi olduğunu söyleyerek Bulutsuz’dan şikayetçi oldu. Sıla, Hadise, Hazal Kaya ve Demet Özdemir gibi ünlüler, bu yaşananların ardından Deniz Bulutsuz’a destekte bulundu.

Oyuncu Ozan Güven ile sevgilisi Deniz Bulutsuz arasında yaşandığı iddia edilen olaylar, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Gördüğü şiddet nedeniyle adli mercilerde hakkını arayacağını ifade eden Bulutsuz’a, ünlü hemcinsinden destek mesajları geldi.

Deniz Bulutsuz, yaşadığı talihsiz olay sonrası sosyal medya hesabından şu açıklamayı yapmıştı:

“13.06.2020 Cumartesi sabaha karşı kamuoyunca bilinen bir ilişki yaşadığım Ozan Muharrem Güven tarafından, kendi evinde bir saatten fazla süren ağır fiziksel şiddette maruz kaldım. Şiddet gördüğüm sırada evden çıkmama izin vermeyerek canıma kasten, fiziksel ve duygusal şiddetin sorumlusu olan Güven’e karşı hukuki haklarımı sonuna kadar savunacağım. Kadına şiddetin hiçbir şekilde kabul edilemeyecek bir suç olduğu bir toplumda, ruh sağlığımı ancak psikolojik destek alarak koruyabildiğim bu hukuki süreç boyunca şimdiye kadar koruduğum sessizliğime ve mahremiyetime saygı duyulmasını rica ediyorum.”

Ozan Güven ise sevgilisi tarafından yapılan bu açıklama sonrası; kendisinin de Bulutsuz’un saldırısına uğradığını ve kariyerini bitirmekle tehdit edildiğini öne sürerek şikayetçi oldu. Mahkeme, oyuncunun bu başvurusu üzerine Bulutsuz hakkında 2 ay süreyle uzaklaştırma kararı verdi.

Televizyon ve müzik camiasının tanınmış birçok ismi, ikili arasında bütün bu yaşananlardan sonra sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlara Deniz Bulutsuz’a destek oldu.

Daha önce başına benzer bir olay gelen Sıla Gençoğlu, Instagram hesabında şu notu yayınladı: Ben faili tanıyorum. Koşulsuz, şartsız yanındayım. Kadına şiddete hayır!

Şarkıcı Hadise, ülkemizde her gün kadına yönelik şiddet olaylarının yaşandığını, erkeklerin kadınlara uyguladığı her türlü şiddetten midesinin bulandığını ifade etti.

Oyuncu Demet Özdemir, Deniz Bulutsuz’un gördüğü şiddet karşısında bir şey söylemek için kelimelerin yetersiz kaldığını, soruşturma sürecinin başladığını ve Türk adaletine güveninin sonsuz olduğunu söyledi.

Hazal Kaya, “Ne yazacağımı bilemiyorum… Bir saatten fazla fiziksel ve duygusal şiddet uygulamak nedir, aklım almıyor. Umarım çabucak iyileşirsin Deniz… Çok üzgünüm…” şeklinde bir destek mesajı paylaştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ