MorTilki.Com

Çatlak Şanzel’i Konuk Eden Armağan Çağlayan, Tepkiler Sonrası Açıklama Yaptı

Çatlak Şanzel’i Konuk Eden Armağan Çağlayan, Tepkiler Sonrası Açıklama Yaptı

Armağan Çağlayan, YouTube kanalı üzerinden yayımlanan programında bu hafta Çatlak Şanzel lakaplı Şanzel Çetin’i ağırladı. Çatlak Şanzel’in bir doktoru öldürdüğünü ve birkaç kez yaralama olaylarına karıştığını söylemesinin ardından Çağlayan’ın gülmesi ise eleştirel yorumlara neden oldu. Sosyal medyadaki tepkiler sonrası kendini savunan Çağlayan, ”Güldüğüm şey ne işlenen cinayeti ne de şiddeti onaylamak için değil, Şanzel Hanım’ın söylediği “alışkanlık oldu” cümlesini söyleme şeklidir.” dedi.

Çatlak Şanzel lakabıyla tanınan ve kendine özgü tarzıyla şarkılarını seslendiren Şanzel Çetin, Armağan Çağlayan‘ın YoTube’da yayımlanan Gör Beni isimli programına konuk oldu. Programda hayatından kesitler anlatan Şanzel Çetin‘in babaannesinin vefatından sorumlu tuttuğu doktoru öldürdüğünü ve cezaevinden tahliyesinin ardından yaralama olaylarına karıştığını dile getirmesi tepki çekti. Bu sözlerin ardından gülümseyen Armağan Çağlayan ise sosyal medyada eleştiri oklarının hedefi oldu.

Twitter üzerinden gelen tepkiler üzerine açıklama yapan Armağan Çağlayan, ”Dün yayınlanan Çatlak Şanzel videosu ile ilgili gelen tepkiler üzerine açıklama ihtiyacını hissediyorum, çoğu izleyicimizin de yorumlarda belirttiği gibi bir hukukçu olarak söylemek isterim ki, Şanzel Hanım yaptığı büyük yanlışın cezasını Türk Ceza Kanununa göre almış, daha sonra infaz kanunu ile de cezasını çekmiştir. Bir “suçlunun” cezasını çektikten sonra “ömür boyu” “katil” “hırsız” olarak toplum tarafından damgalanıp yaşayıp yaşamayacağı, tamamen hukuk sosyolojisinin ve “ toplumun değer yargılarının” işidir. Bu suç ve suçlu kavramına insanların kişisel olarak nereden baktıkları ile alakalı tamamen. Benim fikrimi sorarsanız, cezasını çekmiş bir “hükümlünün” ömür boyu dışlanmasının ve ötekileştirilmesinin doğru olmadığını düşünüyorum. Daha çok onun hikayesini dinlerken kendim de dahil olmak üzere tüm yargılarımızdan sıyrılıp hepimizin onu ve onunla aynı kaderi paylaşanların buraya nasıl geldiklerini anlaması, onları dışlayan sistemi sorgulaması gerektiğini düşünüyorum.

Tam da bu noktada, bana gelen “gülünecek ne var?” Eleştirisi ile ilgili de bir kaç şey söylemek isterim. Güldüğüm şey ne işlenen cinayeti ne de şiddeti onaylamak için değil, Şanzel Hanım’ın söylediği “alışkanlık oldu” cümlesini söyleme şeklidir. Kendimi korumak isteseydim, bu gülme kısmını da videonun montajından kolaylıkla atabilecek olduğumu da hatırlatmak isterim. Eğer kötü bir amaçla gülmüş olsaydım, siz zaten bu kısmı izleyemezdiniz. Ben bunu montajda attırmış olurdum… Ama eğer bu sebeple üzdüğüm kişiler varsa, özür dilerim, güldüğüm için…

Şanzel Hanım’ın pişmanlığı ile ilgili olarak da söyleyebileceğim tek şey, pişmanlık ve özür dileme yetkisinin tamamen kendisinde olduğudur.

Fakat, videoda duyulması ve görülmesi gereken “çığlıkları” “görmeyip” beni linçleyen arkadaşlara da teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.

Programda Ne Olmuştu?

İlk kez 12 yaşında sahneye çıktığını anlatan Şanzel Çetin, 7 sene 2 ay 10 gün hapis cezası almasına neden olayı şu sözlerle ifade etti;

Babaannem yanlış ameliyatta vefat etti. Babaannemi öldüren doktoru öldürdüm. Bende 17 yaşındaydım. % 100 doktor hatasından öldüğünü öğrendik. 36 sene hapis cezası aldım 24 yıla indi. O zamanda eski yasa vardı ve 3’te 1 oranında yatılıyordu. 7 sene 2 ay 10 gün yattım. Ondan sonra alışkanlık yaptı, birkaç kere de yaralamadan girdim” dedi.

Konuğunun bu sözlerine gülerek cevap veren Armağan Çağlayan ve Şanzel Çetin, kısa sürede Twitter’da eleştiri oklarının hedefi haline geldi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ