MorTilki.Com

Efsanevi Boksör Floyd Mayweather, George Floyd’un Cenaze Masraflarını Karşılayacak

Efsanevi Boksör Floyd Mayweather, George Floyd’un Cenaze Masraflarını Karşılayacak

Tüm zamanların en iyi boksörleri arasında gösterilen Floyd Mayweather Jr, polis tarafından gözaltına alınırken öldürülen George Floyd’un cenaze masraflarını üstlendi. Aileyle bizatihi iletişime geçen eski boksör, 9 Haziran’da düzenlenecek cenaze merasiminin tüm giderlerini karşılayacağını söyledi.

Bilindiği gibi George Floyd polis şiddeti nedeniyle hayatını kaybetmiş ve protestolar sonucu Amerika’nın birçok eyaleti yangın yerine dönmüştü. Tüm bu eylemler artarak devam ederken, acılı Floyd ailesine bir destek de eski boks şampiyonu  Floyd Mayweather‘dan geldi. Efsanevi boksör, Floyd’un ailesiyle şahsen irtibata geçerek cenaze masraflarını karşılamak istediğini dile getirdi.

Ailenin onayını alan Mayweather, 9 Haziran tarihinde Houston’da düzenlenmesi planlanan cenaze töreninin tüm giderlerini karşılayacak. Mayweather ayrıca Kuzey Karolina ve Minnesota’daki anma etkinliklerinin de giderlerini üstlenecek.

Toplamda 5 altın kemer sahibi olan ”ringlerin kralı” yardımsever kişiliğiyle tanınan biri. 2017 yılında profesyonel boksu bırakarak emekli olduğunu açıklayan şampiyon, hayatını kaybeden birçok eski rakibinin cenaze masraflarını üstlenmişti.

Hatırlanacağı üzere, Mayweather 1998 yılında Genaro Hernandez ile şampiyonluk maçına çıkmış ve onu yenerek ilk ünvanını kazanmıştı. Eski rakibi Genaro Hernandez’in kanserden ölmesi sonrası onun da tüm cenaze masraflarını karşıladı.

Diğer yandan, George Floyd’un ırkçı polis şiddeti nedeniyle hayatını kaybetmesiyle birlikte ABD’de protestolar çığ gibi büyüyor. Bugüne dek yüzlerce kişi yaralandı ve gözaltına alındı. Tutuklanan göstericilerin serbest bırakılması için kefalet ücreti ödemek isteyen ünlü model Chrissy Teigen 200 Bin dolar bağış yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ