MorTilki.Com

Amerikalı Ünlü Oyuncu Richard Herd 87 Yaşında Hayatını Kaybetti

Amerikalı Ünlü Oyuncu Richard Herd 87 Yaşında Hayatını Kaybetti

90’lı yıllara damga vuran Seinfield dizisinde Mr. Wilhelm karakterini canlandıran ünlü oyuncu Richard Herd 87 yaşında öldü. Ünlü aktör bir süredir kanser tedavisi görmekteydi.

1989’dan 1998 yılına kadar 9 sezon boyunca NBC’de yayımlanan Emmy ödüllü komedi dizisi Seinfeld‘in ünlü aktörü Richard Herd Los Angeles’taki evinde yaşamını yitirdi. Patricia Herd kısa bir açıklama yaparak kocasının ölüm haberini doğruladı ve ”Kanser nedeniyle gelişen komplikasyonlar sonucu aramızdan ayrıldı” dedi.

Ünlü oyuncu, ilk bölümü 1998 yılında yayımlanan ve toplamda 9 sezon süren Seinfeld dizisinde Mr. Wilhelm rolünü canlandırmıştı. Dizi, 90’lı yıllarda birçok Türk Tv kanalında da dublajlı olarak ekrana geldi.

Richard Herd Kimdir?

26 Eylül 1932 yılında Amerika, Boston’da dünyaya geldi. Çocukluk yıllarında osteomiyelit (kemik iltihabı) hastalığına yakalanan Herd, uzunca süre Boston Çocuk Hastanesi’nde tedavi gördü. Lise döneminde tiyatroya gönül veren ünlü oyuncu ilk kez 1970 yılında sinema dünyasına adım attı.

Star Trek: Voyager, The Rockford Files, Eight is Enought, V, TJ Hooker, Desperate Housewives, The Oc ve Seinfeld gibi pek çok yapımda başarıyla rol aldı.

1980 yılında Patricia Herd ile evlenen ünlü oyuncunun Erica isminde bir kızı ve Richard isminde iki çocuğu oldu. Uzunca süredir kanser tedavisi gören  Richard Herd, 26 Mayıs 2020 Salı tarihinde, 87 yaşındayken Los Angeles’taki evinde öldü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ