MorTilki.Com

Sunucu Seda Akgül’den Dört Günlük Sokağa Çıkma Kısıtlamasına İlginç Tepki

Sunucu Seda Akgül’den Dört Günlük Sokağa Çıkma Kısıtlamasına İlginç Tepki

48 yaşındaki ünlü sunucu Seda Akgül, Instagram hesabında bir video yayınlayarak 16 Mayıs Cumartesi günü başlayacak ve dört gün sürecek sokağa çıkma yasağına tepki gösterdi. Paylaştığı videoda; “Beden ve ruhu ayıramazsınız. Ben koronadan ölmeyi tercih ediyorum.” şeklinde konuşan Akgül’ün bu sözleri, sosyal mecralarda tepkiyle karşılandı.

Bir dönem sunuculuğunu üstlendiği Kısmetse Olur isimli evlendirme programı ile yıldızı parlayan Seda Akgül, magazin programlarında verdiği demeçlerle sık gündeme gelen isimlerden. Instagram’da 500 bine yakın takipçisi bulunan sunucu, son paylaştığı video nedeniyle tepki çekti.

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, 16 ila 19 Mayıs tarihleri arasında dört gün süreyle sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı açıklanmıştı. Şu an Çeşme’de bulunan Seda Akgül, bu kararın duyurulmasının ardından yaptığı ilginç paylaşımla sosyal medyanın gündeminde.

Seda Akgül, bugün paylaştığı videoda; “Yetkililere yalvarıyorum; nolur 4 günlük sokağa çıkma yasağıyla bizi evlere bağlamayın. Beden ve ruhu ayıramazsınız. Artık şunu mu dedirteceksiniz; ‘ya korona canımı alsın daha iyi.’ Ben bunu demek üzereyim. Ben koronadan ölmeyi tercih ediyorum, tamam mı kardeşim?” şeklinde konuştu.

Sunucun sokağa çıkma yasağına gösterdiği bu ilginç tepki, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Akgül’ün söz konusu paylaşımını abartılı ve yersiz bulan birçok kullanıcı, bu kısıtlama kararanın tüm toplumu korumak için alındığını ve herkesin sabır göstermesi gerektiğini ifade etti.

Seda Akgül Kimdir?

Sunuculuğun yanı sıra yazarlıkta yapmakta olan Seda Akgül, 17 Haziran 1971 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngilizce bölümü mezunudur. Eğitimini tamamlamasının ardından, Başbakanlık’ta tercümanlık görevi yapmıştır.

Yurt dışında aldığı gazetecilik eğitimlerinin ardından Türkiye’ye dönerek dış politika programları hazırlayıp sunmuş, bir süre sonra da ana haber bülteni spikerliği görevi icra etmiştir. Akgül, TV8 isimli televizyon kanalının kurulmasının ardından, bu kanalda Erken Baskı isimli sabah kuşağı programını hazırlayıp sunmaya başlamıştır.

Bir süre sonra TV8’den Star Tv’ye transfer olmuş ve burada da sabah haber kuşağı programı sunuculuğu yapmıştır. 2014 yılında görevinden ayrılarak Kanal D’ye geçmiş ve Kısmetse Olur adlı evlilik programını sunmaya başlamıştır. Seda Akgül, aynı zamanda Dişilik mi Kişilik mi? ve Ruh Öküzü mü Ruh İkizi mi? adlı kitapların da yazarıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ